icon-searchin English

24h klienditugi+372 52 44222

icon-arrow

7 olulist asja, mida võiksid teada reisikindlustusest

Reisikindlustus säästab õnnetuste ja viperuste korral ootamatutest väljaminekutest ning tagab muretu puhkuse- või tööreisi. Aga millal on õige aeg reisitõrkekindlustuse sõlmimiseks? Milliseid kulusid tervisekindlustus ei kata?

7 olulist asja, mida võiksid teada reisikindlustusest

1. Kui palju aega enne reisi algust peaks kindlustuspoliisi sõlmima?
Kui on soov sõlmida vaid tervisekindlustuse poliis, võib seda teha ka vahetult enne reisi algust, st samal päeval. Juhul kui reis algab välisriigist, on poliisi varaseim kehtivuse algus 15 päeva peale sõlmimist.

Reisitõrke kindlustus tuleks vormistada siiski võimalikult vara, kuna sel juhul on kindlustuskaitse all ka kogu reisini jäänud periood.
Kui soovitakse kindlustada ära reisipakett ning näiteks streigi või looduskatastroofide lisariskid, tuleks kindlustus sõlmida hiljemalt 30 päeva enne reisi algust. Juhul kui reisi alguseni on jäänud alla 30 päeva, tuleks kindlustus sõlmida hiljemalt 48 tunni jooksul peale reisipaketi või lennupiletite eest tasumist.

2. Õnnetuse korral võib klient valida nii riikliku kui erahaigla
Tervisekindlustuse poliisile on võimalik valida kuni 150 000 euro suuruse katte, mille ulatuses hüvitatakse haigestumise või õnnetusega seotud kulud. Haigestumise või õnnetuse korral võib  pöörduda sobivaimasse raviasutusse, lisaks riiklikele raviasutustele aktsepteeritakse ka erahaiglaid.

3. Hüvitamisele ei kuulu kroonilisest haigusest tingitud reisitõrke kulu 
Hüvitamisele ei kuulu ka:
– plaanilise ravi ja taastusravi kulu;
– psühhiaatrilise seisundi või haiguse (sh stress, depressioon, ärevushäire) tõttu tekkinud reisitõrke kulu või sama diagnoosi tõttu reisil kantud ravi kulu;
– kindlustatu raseduse, sünnituse (sh abordi) või sellest tingitud komplikatsioonide tõttu tekkinud reisitõrke kulu  või reisil kantud ravi kulu;
– alkoholi, ravimite vm ainete üledoosist või narkootiliste ainete kasutamisest tekkinud kahju;
– kulu alternatiivmeditsiinile, vabamüügi ravimitele, hambaravile, v.a vältimatu hambaravi kulu;
– kahju, mis on tekkinud kindlustatu õigusvastasest tegevusest, enda teadlikust ohtu asetamisest, osalemisest kakluses;
– kahju, mis on tekkinud kliendi tahtlusest või raskest hooletusest;

4. Reisitõrke kindlustuse jaoks ei pea reisi alguspunkt olema Eestis
Salva hüvitab reisi ära jäämisest, katkemisest ning reisile või transiitlennule hilinemisest tingitud lisakulud. Reisi alguspunkt ei pea olema Eestis ning poliisi on võimalik vormistada ka üksnes lennupäevadeks.

5. Kindlustada saab ka streigist tingitud kahju vastu    
Kui kindlustuspoliis sõlmitakse lennupiletite või reisi soetamisega üheaegselt, on võimalik juurde osta lisariske. Sõltuvalt reisi sihtkohast ja eripärast saab valida kaitse järgmiste riskide vastu:

  • plaanitud üritus jääb ära;
  • transpordiettevõtte streigist, maksejõuetusest või pankrotist tingitud kahjud;
  • looduskatastroofist (näiteks maavärin, vulkaanipurse, orkaan, üleujutus vms) ja terrorismist põhjustatud reisitõrke kahjud.
    Tervisekindlustus sisaldab automaatselt looduskatastroofi ja terrorismi kaitset.

6. Kui kohver puruneb, siis esmalt püütakse seda parandada
Pagasikindlustus tagab pagasi kaitse nii asjade kadumisel kui kohvri purunemisel. Viimasel juhtumil organiseerib kindlustusfirma võimalusel kahjustunud kohvri paranduse. Kui kohvrit pole võimalik parandada, maksab kindlustusfirma rahalist hüvitist.

7. Kellele on mõeldud 120-päevane sooduskindlustus?
Sooduskindlustus on mõeldud neile, kes reisivad tihti, kuid mitte üle 120 päeva aastas.
Aastane poliis on palju soodsam võrreldes sellega, kui osta igale reisile eraldi kindlustus ja samas on terve aasta kindlustuskaitse olemas. Poliisile saab vastavalt vajadusele valida tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustuse kindlustussumma ning lisariskid. Aastase perioodi jooksul uueneb reisitõrke- ja pagasikindlustuse kindlustussumma peale igat kindlustusjuhtumit.

CWT Estonia vahendab Salva Kindlustuse reisikindlustuspoliise.
Reisikindlustuse saad tellida CWT büroost ja e-poest www.cwtonline.ee

Lähem info reisikindlustuse tingimuste kohta www.salva.ee