icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

7 soovitust turvaliseks reisimiseks lähiajal

Eesti ja teised riigid on reisipiiranguid leevendamas. Kuna viirus ei ole maailmast kadunud, siis hoidmaks enda ja teiste tervist on oluline kinni pidada hügieeninõuetest ning järgida reegleid, mida riigid ja teenusepakkujad on kehtestanud. NB! Kõik reeglid võivad ajas muutuda.

7 soovitust turvaliseks reisimiseks lähiajal

7 soovitust turvaliseks reisimiseks lähiajal

  1. Kui oled haige või tunned end halvasti, jää koju, ära mine reisile.
  2. Enne reisile minekut vii end kurssi sihtkoha reeglitega saabuvate reisijate osas, need võivad erineda Eestis kehtivatest reeglitest. Näiteks mõnes riigis kontrollitakse lennujaamas saabuvate reisijate tervislikku seisundit. Mõnes riigis kehtib riiki saabujatele 14-päevane karantiininõue. Reegleid muudetakse vastavalt olukorrale.
    Infot saad riikide konsulaaresindustest ja leiad Välisministeeriumi veebist Reisi Targalt.
  3. Hoia lennujaamas ja sadamas 2+2 vahemaad kaasreisijatest.
  4. Võta lennureisile kaasa piisav arv näomaske. Paljud lennufirmad on kehtestanud maskikandmise kohustuse. Mitmed lennujaamad, nt Helsingi-Vantaa, soovitavad maski kanda ka terminalis.
  5. Lennureisil piirdu võimalusel käsipagasiga. Paki akuga ja elektrilised seadmed nii, et neid saaks hõlpsasti turvakontrollis välja võtta. Nii kulgeb läbivaatus kiiremini.
  6. Järgi hügieenireegleid. Kätepesu. Köhimisel kata suu. Väldi pindade katsumist. Ära võta lennuki salongi kaasa toitu. Viiruse leviku ennetamise kohta leiad kasulikku infot kriis.ee
  7. Arvesta, et reisijaid saatma või vastu tulnud inimestel ei ole lubatud siseneda Tallinna ja Helsingi lennujaama reisiterminali.

Reisile minnes on soovitav registreerida end Välisministeeriumi veebis.


Välisreisiks vajalike teenuste broneerimine ja müük
tellimus@mycwt.com või kõikides CWT büroodes.