icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Alates 1. juunist on Eesti piirid Euroopast saabujatele taas avatud

Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Alates 1. juunist on Eesti piirid Euroopast saabujatele taas avatud

Reisijad saavad Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta. Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et asukohariigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

29.05 seisuga saab Eestisse siseneda karantiini jäämata tulles Austriast, Bulgaariast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

Välisministeerium avaldab oma kodulehel vastava statistikaga riikide nimekirja, mida vaadatakse üle kord nädalas reedeti. Infot riikide ja karantiininõuete kohta leiab kriis.ee ja vm.ee lehtedel.

Reisiinfot soovitame jälgida ka välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute, karantiininõuete jm kohta riikides, kus Eestil on saatkond.