icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Global Travel Forecast: Kui palju maksab reisimine 2020 aastal?

Kui 2019 tõi maailma turismimajanduses kaasa järske hinnatõuse, siis prognoos 2020 aastaks on rahulikum ja reisiteenuste hinnatõus mõõdukas. CWT ja GBTA (Global Business Travel Association) koostöös valminud reisiteenuste globaalse hinnaprognoosi (Global Travel Forecast) kohaselt kasvavad lennupiletite hinnad 2020 aastal 1,2%, majutushinnad 1,3% ja autorent 1%.

Global Travel Forecast: Kui palju maksab reisimine 2020 aastal?

Kuigi maailma majandusel läheb laias plaanis hästi ja 2020 aastaks ennustatakse 3,6% majanduskasvu, on siiski hulk ebastabiilsust tekitavaid tegureid (kaubandussõdade eskaleerumise oht, Brexit, kliimamuutused, naftavarude kahanemine jms), mis võivad reisiteenuste hindadele survet avaldada.
CWT hinnaprognoos on reisiteenuste hankijatele abiks ettevõtete 2020 aasta reisieelarvete planeerimisel.

Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika

Ida-Euroopa: lennupiletid : -0.2%,  hotellid: 0.7%, maapealne transport: 1.5%
Lääne-Euroopa: lennupiletid: 0.5%, hotellid: 0.7%, maapealne transport: 0.5%
Lähis-Ida ja Aafrika: lennupiletid: 2.2%, hotellid: 2.5%, maapealne transport: 0.5%

 • Lennundus: Piirkonna suurim Istanbuli uus lennujaam hakkab mõjutama Euroopa ja Aasia vahelist lennuliiklust, olles uus alternatiivne ümberistumisjaam Hiinasse ja Ida-Aasiasse suunduvatel lendudel.
 • HotellidSuurimaid hinnamuutusi oodatakse Taanis ja Egiptuses. Taanis peaks majutushinnad langema, Egiptuses aga kallinema 4,7%.
 • Maapealne transport: Ida-Euroopas on nõudluse kasvust tingituna oodata autorendi hindade kasvu 5%. Rongipiletite hinnad on üle Euroopa väga erinevad kuna igas riigis kehtib erinev regulatsioon.

Aasia ja Vaikse ookeani piirkond

Lennupiletid: 1.3%, hotellid: 1.3%, maapealne transport: 0.5%

 • Lennundus: India lennufirma Jet Airwaysi tegevuse lõpetamine tekitas mõningatel võtmeliinidel tühimiku, mis on konkurentidel võimaldanud hindu tõsta. Kuna muud lennufirmad on lisanud lende, siis hinnatase on normaliseerumas.
 • Hotellid: Aasia hotelliturg kasvab tänu investeeringutele, mis juba mitu aastat järjest on kasvanud 15% aastas.
  Jaapanisse tuleb hotellikohti juurde seoses suurte rahvusvaheliste spordiürituste võõrustamisega: 2020 ragbi maailmakarikas, 2020 suveolümpiamängud ja paraolümpia.
 • Maapealne transport: Aasias levib sõidujagamisteenus, mida paljud ettevõtted lubavad kasutada ka ärireisijatel ja see paneb traditsioonilised autorendifirmad keerulise olukorda.
  Sõidujagamisteenust pakkuvad Didi Chuxing, Grab, Go-Jek ja Ola laienevad agressiivselt ja rakendavad meetmeid oma transpordivahendite ohutumaks muutmiseks.

Põhja-Ameerika

Lennupiletid: 3%, hotellid: 2.3%, maapealne transport: 1%

 • Lennundus: Lennupiletite hinnad kallinevad peegeldades USA ja Kanada head majandusseisu.
 • Hotellid: Hotellisektori pidev kasv hoiab hinnataseme normaalsena.
  Tehnoloogiapiirkondades (San Francisco, San Jose, Seattle ja Vancouver) on nõudlus endiselt suur ja hinnatase kõrge.
 • Maapealne transport: Hinnamuutusi enne 2021 ja 2022 ei prognoosita. Reisijate eelistused autovalikul on muutumas. Sedaanide asemel eelistavad reisijad enam sportlikke maastureid.

Ladina-Ameerika

Lennupiletid: -1.6%, hotellid: -0.4%, maapealne transport: 1%

 • Lennundus: Alates 2017 aastast on turule tulnud mitmeid uusi lennuvedajaid ja odavlennufirmad on võtnud turgu Brasiilias, Mehhikos ja Kolumbias.
 • Hotellid: Kui 2015-2016 oli majutussektoris vaikus ja uusi hotelle ei ehitatud, siis nüüd on märgata uue tõusu algust, mida juhib Mehhiko. 2019 esimeses kvartalis avati piirkonnas üle 10 ketihotelli ja sama trend jätkub 2020 aastal. Uute hotellide tulek langetab hindu.
 • Maapealne transport: Regiooni suurimas majaduspiirkonnas Brasiilias kasvab nõudlus autorendile, mis toob kaasa mõningase hinnatõusu.

Tutvu CWT 2020 reisiteenuste hinnaprognoosiga lähemalt: Global Travel Forecast