icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente

Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente, milliseid täpselt sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Seetõttu soovitame kõigepealt küsida reisisihiks oleva riigi esindusest, milliseid dokumente selle riigi piirivalve lastega reisijatelt nõuab.

Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente

Samuti võivad reisijate transpordiga tegelevad ettevõtted, näiteks lennu- ja laevafirmad, seada lastega reisimisel omapoolsed nõuded,väikelaste ja lastega reisimisele.

Oluline on teada, et kui lapsega reisib täiskasvanu, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (vanavanem, peretuttav jne), peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või kui laps (alla 18-aastane) reisib täiesti üksi. Välisministeerium soovitab kaasa võtta rahvastikuregistri ingliskeelse väljavõtte, mille saab kohalikust omavalitsusest. Väljavõttel peaks olema toodud andmed lapse hooldusõiguslike vanemate kohta.

Enne reisi tuleks sihtriigi saatkonnast uurida, kas riiki reisimisel piisab lihtkirjalikust nõusolekust või tuleb dokument vormistada notari juures.

Loe lisaks: Välisministeerium – lastega reisimine