icon-searchin English

24h klienditugi+372 52 44222

icon-arrow

Millised on ärireisimise suurimad kasutegurid?

92% ärireisijatest on veendunud, et tööreisilt saadav kasu kaalub üle töölt eemalolekust tingitud negatiivse mõju. CWT hiljutine Euroopa, Ameerka ja Aasia ärireisijate uuring toob välja aspektid, miks peetakse tööreisidel käimist vajalikuks ja millist kasu neis nähakse.

Millised on ärireisimise suurimad kasutegurid?

Uude sihtkohta reisimine, suhtevõrgustiku loomine, silmast silma kohtumised inimestega aitavad nii äri kui ka karjääri edendada. Võimalus saada eemale töörutiinist on samuti üks ärireisimisega seotud aspekte, mida väärtustatakse.

Silmast silma kohtumiste 3 suurimat väärtust

CWT uuring näitab, et ärireisijad peavad tööreise kohtumiste eesmärgil vajalikuks kolmel põhjusel: võimalus luua usalduslikke suhteid (39%), võimalus õppida inimesi paremini tundma (32%), personaalsed kohtumised on tulemuslikud (31%).

Võimalust õppida inimesi tundma hindavad kõige enam Euroopa ärireisijad (37%), järgnevad ameeriklased (36%) ja Aasia-Vaikse ookeani piirkonna reisijad (25%). Silmast silma kohtumisi peavad kõige tulemuslikumaks eurooplased (34%), järgnevad Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna ärireisijad (31%) ning ameeriklased (29%).

Bleisure (business+leisure) trendid

Ärireisimise veel üheks eeliseks peetakse võimalust pikendada tööreisi isikliku puhkusega. Viimase 12 kuu jooksul pikendasid küsitluses osalenud ärireisijad oma tööreisi puhkusepäevadega keskmiselt 2,4 korral. Ameerika reisijad teevad seda keskmiselt 2,7 korral, eurooplased 2,4 korral ja Aasia-Vaikse ookeani piirkonna ärireisijad 2,3 korral. Keskmiselt pikendatakse tööreisi puhkuse eesmärgil 4,3 päeva võrra.

Uuringust selgus ka, et ettevõtted enamasti toetavad töö ja puhkusereisi ühendamist (bleisure trips), kui töötajad maksavad oma isiklikud kulud (76%), toetus on kõrgeim Aasias (79%) ja Ameerikas (77%). Euroopa ettevõtete puhul on toetus mõnevõrra madalam 70%.

CWT