icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Egiptus, Niiluse kruiisid 2020. Abu Simbel, Aleksandria ja Luxoral 835 €

Tutvu Egiptuse iidse tsivilisatsiooni ja arhitektuuri imedega jõekruiisil piki Niilust ja naudi seejärel rannapuhkust Punase mere ääres Hurghadas. 2019-2020 talvehooajal on  tulekul kaks erineva programmiga Niiluse kruiisi –  Abu Simbeli templid 28.01.2020 ning kaks Egiptuse pealinna Aleksandria ja Luxor 21.03.2020.

Egiptus, Niiluse kruiisid 2020. Abu Simbel, Aleksandria ja Luxor

Niiluse kruiis ja Abu Simbeli templid, 7 ööd al 835 €/in

Kruiis: 28.01.2020

Programm
1.päev
Lend: Tallinn – Hurghada. Transfeer ja majutus Hurghadas asuvas hotellis. Vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.
2.päev
Hommikusöök. Bussireis Egiptuse kõige lõunapoolsemasse linna – Assuani (Hurghadast umbes 500km). Saabumine Assuani. Kruiisiaevale minek. Ekskursiooniprogramm Assuanis: Assuani linnaekskursioon (Egiptuse, Aafrika ja India vaheliste kaubateede ristmik); Assuani tammi külastamine, kust avaneb hunnitu vaade Niilusele ja Nasseri järvele; Philae tempel (Assuani tammi ehitamise ajal viidi üleujutuste ohu tõttu oma algsest asukohast teisele Niiluse saarele); Lõpetamata obelisk, mis paikneb vanas graniidikarjääris (vaarao Hatšepsuti tellitud ehitis, millest valmimisel saanuks suurim teadaolev antiiklobelisk, kaal 1197 tonni ja kõrgus 41 meetrit). Lõunasöök, õhtusöök ja ööbimine laevas.
3.päev
Hommikusöök. Varahommikune ekskursioon Abu Simbeli templitesse** (lisatasu eest – umbes 80 EURi). Abu Simbeli templid raiuti kaljust XIII sajandil enne Kristust ning pakuvad suursuguselt võimast vaatepilti. Suur tempel on püstitatud vaarao Ramses II auks ning pühendatud Egiptuse tollastele tähtsamatele jumalatele (Ra, Ptah, Amon). 33. meetri kõrgune fassaad nelja hiigelsuure troonil istuva Ramses II kujuga oli mõeldud sisenejale muljet avaldama või isegi hirmutama, sisekujundus aga avab jumala ja valitseja vahelise seose. Tagasipöördumine Assuani. Laev suundub Kom Ombo´sse, mis on kuulus II sajandil enne Kristust ehitatud Kreeka- Rooma kaksiktempli poolest (parem pool on pühendatud vee ja Niiluse kaitsejumalale krokodill- jumal Sobekile ja vasak pool Horusele – kull-jumal). Kom Ombosse saabumisel pakume ekskursiooni templisse*. Edasi suundute Edfu linna, mis asub Niiluse läänerannikul. Edfu – pakume võimalust külastada Horuse templit*, mis ehitati ajavahemikul III – I sajand enne Kristus ja oli peaaegu kaks tuhat aastat maetud liiva ja muda alla, on suurim ja kõige paremini säilinud Ptolemaiose tempel kogu Egiptuses. Hoolimata asjaolust, et tempel pole võrreldes teistega väga vana, on egiptoloogid sellest endiselt väga huvitatud, sest arhitektuur imiteerib äärmiselt täpselt vaaraode vanemaid ehitisi. Õhtusöök ja ööbimine laeval.
4.päev
Hommikusöök. Laevareis Luxorisse. Seal pakume teile ekskursiooniprogrammi*. Luxori ja Karnaki monumentaalsed templid olid kuulsad kogu muistses maailmas ning meelitasid turiste Vana-Kreeka ja Vana-Rooma ajast. Kõige külastatavam koht Egiptuses, peale Giza püramiidide,on Karnaki templite kompleks Luxoris, mida iidsed egiptlased nimetasid Ipet-Isut (kõige veatum/täiuslikum koht). Niiluse läänekaldal seisavad Memnoni Kolossid – kaks massiivset 18-meetrise kõrgusega kivist kuju, mis kujutavad vaarao Amenhotep III, ja mis seisavad Teeba Nekropolises juba peaaegu kolm ja pool aastatuhandet. Teeba mägede jalamil asub vaarao Hatshepsuti tempel. Kuulsas Kuningate orgu maeti kuningaid peaaegu 500 aastat (XVI-XI saj. enne Kristust). Matmispaigad asuvad sügaval Teeba mägedes- vaaraod lootsid, et hauarüüstajad ei varasta nendega koos maetud hindamatuid väärisesemeid. Org sai tuntuks vaarao Tutanhamoni hauale. Lõunasöök, õhtusöök ja ööbimine laeval.
5.päev
Hommikusöök. Lahkumine laevalt. Sõit bussiga Hurghadasse (umbes 230 km). Vaba aeg lõõgastumiseks. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.
6.päev
Hommikusöök. Puhkus Punase mere ääres Hurghada kuurortis, kus on võimalus nautida meelelahutust ja tutvuda kaasaegse Egiptuse elu-oluga. Sakala keskuses ja El Dahare`s vanal turul jalutades ümbritseb teid hunnitu idamaine aroomibukett. Uue kaldapealse El Marina piirkonnast leiate restoranid, rahvarohke promenaadi ja ööklubid, kus pidu kestab koidikuni. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.
7.päev
Hommikusöök. Puhkus Punase mere ääres Hurghada kuurortis, kus on võimalus nautida meelelahutust ja tutvuda kaasaegse Egiptuse elu-oluga. Sakala keskuses ja El Dahare`s vanal turul jalutades ümbritseb teid hunnitu idamaine aroomibukett. Uue kaldapealse El Marina piirkonnast leiate restoranid, rahvarohke promenaadi ja ööklubid, kus pidu kestab koidikuni. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.
8.päev
Hommikusöök. Sõltuvalt lennu väljumise ajast lahkumine lennujaama. Lend: Hurghada – Tallinn.

Reisi jooksul läbitakse bussiga umbes 815 km.

Reisipakett sisaldab:

 • Lend Tallinn – Hurghada – Tallinn,
 • 5 kg käsipagasit, 15 kg äraantavat pagasit
 • Reis konditsioneeriga bussis vastavalt märgitud ajakavale
 • 4 ööd Hurghada hotellis, 3 ööd kruiisilaeval,
 • 7 hommikusööki, 3 lõunasööki ja 6 õhtusööki (varasel lahkumisel/hilisel saabumisel võidakse pakkuda hommikusöögipakki/külma õhtusööki);
 • Novatoursi eesti ja vene keelt rääkiv reisisaatja ja kohaliku vene või inglise keelse giidi teenus

Märkused:

 • * – ekskursiooniprogramm Niilus kruiisi ajal (reisijal tuleb maksta lisatasu umbes 190 EUR);
 • ** – reis Abu Simbeli templitesse (reisijal tuleb maksta lisatasu umbes 80 EUR). Ekskursiooni väljumiseks vajalik vähemalt 10 inimest);
 • Reisi ajakava, objektide külastamise järjekord, tasuliste objektide arv ja hinnad võivad muutuda. Kruiisi ajakava võib muutuda sõltuvalt ettenägematutest asjaoludest: ilmastikuoludest, navigatsioonitingimustest;
 • Täiendavad väljaminekud, mis ei kuulu hinda: Egiptuse viisa ja formaalsuste vormistamine – umbes 26 EURi (viisa tasu makstakse enne reisile minekut reisibüroos), ravikindlustus, jootraha (umbes 45 EUR), giiditeenused mõne vaatamisväärsuse külastamiseks; joogid lõuna- ja õhtusöögi ajal; söögid, mida ei ole ajakavas märgitud, kohalikud turistimaksud, muud lisakulutused, mida pole mainitud;
 • Võimalus pikendada puhkust Hurghada kuurortides enne või peale reisi, lisatasu eest.

Niiluse kruiis ja kaks Egiptuse pealinna, 7 ööd al 1129 €/in

Kruiis:  21.03.2020

Programm
1. päev
Lend: Tallinn – Hurghada. Check-in hotelli Hurghadas. Vaba aeg. Õhtusöök ja öö hotellis.
2. päev
Hommikusöök. Kairo – Egiptuse pealinn ning Aafrika ja Araabia maailma suurim linn. Lisatasu eest võimalus külastada Egiptuse rahvusmuuseumi*, kus on maailma suurim muistse Egiptuse kunstikogu. Seejärel külastatakse Giza püramiide* – ühte seitsmest maailmaimest. Giza platoo valvur – suur sfinks* – kõige vanem teadaolev monumentaalne skulptuur, mis „valvab“ Giza püramiide ning kõrval asuvaid vaaraode püramiide, templeid ja haudu. Papüüruse muuseum. Lähis-Ida suurim turg Khan al Khal. Võimalusel näidatakse kuulsate püramiidide heli- ja valgusetendust (lisatasu u 10 EUR). Õhtusöök ja öö Kairo hotellis.
3. päev
Hommikusöök. Sõit Egiptuse muistse pealinna Aleksandriasse (umbes 200 km). Ülevaatlik ekskursioon Aleksandrias. Aleksandria tegi kuulsaks üks seitsmest maailmaimest – enam kui 100 m kõrgune Faro majakas, mille XIII – XIV saj. maavärinad kahjuks purustasid. Selle asemele ehitas sultan Kait-Bei kindluse. Kom el Shoqafa katakombide külastus* I – II saj.  Iidne matmispaik ehitati arvatavalt rikka perekonna hauakambriks, hiljem seda laiendati ja sellest sai muljetavaldav kolmetasandiline maa-alune ehitis. Rooma odeon*, mis asub peaaegu kaasaegse Aleksandria keskel. Montazahi palee ja aed*, kus elas kunagi Egiptuse kuninglik perekond. Aleksandria raamatukogu. Sõit tagasi Kairosse. Rongisõit (magamisvagunis) Assuani. Õhtusöök ja öö rongis.
4. päev
Hommikusöök. Saabumine Assuani ja check-in laevale.  Ekskursiooniprogrammi Assuanis**. Ülevaatlik ekskursioon Assuani linnas: Аssuani kaitsetamm, kust avaneb hunnitu vaade Niilusele ja Nasseri järvele; Philea tempel, mis viidi Assuani tammi ehitamise ajal oma algsest asukohast üleujutuste hirmus üle Niiluse teisele kaldale; Lõpetamata obelisk, mille ehitamise oli tellinud naisvaarao Hatšepsut – see on kõige suurem muistne tuntud obelisk. Naasemine laevale. Vaba aeg. Lõuna-, õhtusöök ja öö laeval.
5. päev
Hommikusöök. Varahommikune ekskursioon Abu Simbeli templitesse***. Abu Simbeli templid raiuti kaljust XIII sajandil enne Kristust ning pakuvad suursuguselt võimast vaatepilti. Suur tempel on püstitatud vaarao Ramses II auks ning pühendatud Egiptuse tollastele tähtsamatele jumalatele (Ra, Ptah, Amon). 33. meetri kõrgune fassaad nelja hiigelsuure troonil istuva Ramses II kujuga oli mõeldud sisenejale muljet avaldama või isegi hirmutama, sisekujundus aga avab jumala ja valitseja vahelise seose. Pöördume tagasi Assuani. Laev suundub Kom Ombo´sse, mis on kuulus II sajandil enne Kristust ehitatud Kreeka- Rooma kaksiktempli poolest (parem pool on pühendatud vee ja Niiluse kaitsejumalale krokodill- jumal Sobekile ja vasak pool Horusele, kes oli kull-jumal). Kom Ombosse saabumisel võimalus osaleda templi ekskursioonil**. Edasi suundume Edfu linna, mis asub Niiluse läänerannikul. Õhtusöök ja öö laeval.

6.päev
Hommikusöök. Edfu – võimalus külastada jumal Horose templit**. Tempel, mis on ehitatud III – I saj. e.m.a. ning mis oli peaaegu kaks aastatuhandet mattunud liiva ja muda alla, on üks kõige suuremaid ja paremini säilinud Ptolemaioste templeid Egiptuses. Kuigi tempel pole kuigi vana, huvitab see egüptolooge väga, kuna selle arhitektuur jäljendab küllaltki täpselt vaaraode varasemaid ehitisi. Laevareis Luxori poole. Lõuna-, õhtusöök ja öö laeval.
7. päev
Saabumine Luxorisse. Hommikusöök. Lahkumine laevalt. Võimalus osaleda ekskursioonil Niiluse läänekaldal**, kus asuvad Memnoni kolossid – kaks hiiglaslikku 18 m kõrgust kivikuju, mis kujutavad vaarao Amenhotep III ning mis juba peaaegu kolm ja pool tuhat aastat seisab Teeba nekropolis. Teeba mägede jalamil on osaliselt kaljudesse välja raiutud imeline naisvaarao Hatšepsuti hauatempel. Kuulsasse Kuningate orgu maeti peaaegu 500 aasta jooksul (XVI – XI saj. e.m.a.) kuulsaid valitsejaid. Hauad asuvad sügaval Teeba mägedes, vaaraod lootsid vältida nendega koos maetud hindamatute rikkuste varastamist. Oru kõige väärtuslikum leitud haud kuulub vaarao Tutanhamonile (sissepääs – võimaluse korral, lisatasu eest).

Lisatasu eest **ekskursiooniprogramm Luxoris, mis hõlmab osa muistse Teeba territooriumist. Luxori ja Karnaki monumentaalsed templid olid kuulsad kogu muistses maailmas ning on meelitanud turiste Vana-Kreeka ja Vana-Rooma aegadest. Hiiglaslikud Amenhotep III kolossid, mis on ehitatud Ramses II ajal, suursugused vaaraode skulptuurid ning kuulus 3 km pikkune sfinkside allee, mis viib Karnaki templisse, jätavad ka täna sügava mulje. Karnaki templi sammastik koosneb saja kolmekümne neljast 23 meetri kõrgusest bareljeefidega kaetud sambast, mis kujutavad õitsvaid lootoseid. Bussiga Hurghadasse (umbes 300 km). Õhtusöök ja öö hotellis.
8. päev
Hommikusöök. Sõltuvalt lennu väljumise ajast lahkumine lennujaama. Lend: Hurghada – Tallinn.
Reisil läbitakse u 1000 km bussiga.

Hind sisaldab:

 • Lend Tallinn – Hurghada – Tallinn
 • Käsipagas kuni 5 kg ja registreeritud pagas kuni 15 kg inimese kohta
 • Reis konditsioneeriga bussis vastavalt märgitud ajakavale
 • 2 ööd 3-4* hotellis Hurghadas
 • 3 ööd 5* kruiisilaeval
 • 1 öö rongis Kairost Assuani kahe voodiga magamisvagunis
 • 1 öö 3-4 hotellis Kairos
 • Söögid: 7 hommikusööki, 3 lõunat, 7 õhtusööki,
 • Novatoursi giidi teenused, kohaliku giidi teenused

Reisi jooksul läbitakse umbes 1000 km bussiga.

Märkused:

 • * – tasulised objektid Kairo and Aleksandria ekskursioonil; reisija tasub ise umbes 60 USD,
 • ** – lisatasu eest ekskursiooni programm kruiisil Niilusel; reisija tasub ise umbes 190 USD,
 • *** – lisatasu eest reis Abu Simbeli templisse umbes 85 EUR
 • Reisi ajakava, objektide külastamise järjekord, tasuliste objektide arv ja hinnad võivad muutuda. Kruiisi ajakava võib muutuda sõltuvalt ettenägematutest asjaoludest ja jõel ilmast põhjustatud navigatsioonitingimustest sõltuvalt;

Lisakulud ei ole hinna sees:
– Egiptuse viisa ja formaalsuste eest hoolitsemine – umbes 26.50 EURi (viisa tasu makstakse enne reisile minekut reisibüroos),
– Ravikulude kindlustus, jootraha (umbes 30 USD), giiditeenused mõnes kohas ja objektil, mida külastatakse, joogid lõuna- ja õhtusöögi ajal, söögid, mida ei ole ajakavas märgitud,
– Kohalikud turistimaksud, muud kulud, mida pole mainitud;
– Rongis sõidavad reisijad 2 voodiga magamisvagunis. Väike valamu ja pistik on saadaval igas kupees. Vagunis on 2 tualetti, Õhtu- ja hommikusöök tuuakse kupeesse.
Võimalus pikendada puhkust Hurghada kuurortides enne ja peale ringreisi, lisatasu eest.

PANE TÄHELE!
Enne reisi tellimist tutvu kindlasti  ka Välisministeeriumi reisi- ja konsulaarinfoga, samuti ka Terviseameti tervisesoovitustega. Vastavad lingid leiate siit

Tellimine: reisisoov@mycwt.com, tel 640 7710

Tellimisreeglid:
Reisipaketi lõplik hind sõltub reisi ajast, toakategooriast ja toitlustustüübist.
Ettemaks 20% tuleb tasuda 1 tööpäeva jooksul peale broneeringu kinnitamist (kaasa arvatud laps alates 2. eluaastast).
30 kalendripäeva enne reisi peab olema tasutud 100% reisi maksumusest.
Kehtivad reisikorraldaja Novatours reisitingimused.
Kohti on piiratud arvul.
Reisikorraldaja: Novatours OÜ.

Telli
Sulge

Reisipäring

 • Sihtkoht

 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Reisijate arv

 • Kontakt