icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

India, Delhi ja Andamanal 2199 €

Ühe reisiga Delhi ja Andaman.  Põnev teekond maailma ühes suurimas ja kontrastiderohkemas riigis  ühendab endas kombinatsiooni rikkaliku kultuuripärandiga India miljonilinnast ning avastamata loodusparadiisist.
Eestikeelse grupijuhiga reis toimub 02.02.- 14.02.2020. Reisijuht on Argo Kasela.

India, Delhi ja Andaman

Delhi – 5 ööd

India pealinn Delhi on sümbioos ajaloost ja tänapäevast. Moodsad eeslinnad ning uued ärihooned vahelduvad keskaegsete kindluste, koloniaalarhitektuuri, sajanditevanuste templite ja hauakambritega. Delhis leidub hulgaliselt nii tolmuseid turuväljakuid kui hiiglaslikke ostukeskusi.…

Andamani saared – 7 ööd

Andamani & Nicobari saared on üks ligipääsmatuimaid paiku planeedil. See vähetuntud saarerühm asub Bengali lahe ja Andamani mere vahel, mandri-Indiast u 1400 ja mandri-Taist umbes 1000 km kaugusel. Kuigi Andamanid kuuluvad Indiale, siis geograafiliselt paiknevad nad pigem Kagu-Aasias.…

Reisi programm

02.02, pühapäev. Lend Tallinn-Helsingi-Delhi.

03.02, esmaspäev. Old Delhi. Varahommikul saabumine Delhisse, majutumine hotellis. Paketi hinnas sisaldub lisaöö hotellis, st et hotellitoad saab kätte kohe saabumisel. Hommikusöök hotellis ning vaba aeg reisiväsimusest välja puhkamiseks. Pealelõunal Old Delhi linnaekskursioon. Näeme 17.sajandist pärit India suurimat Jama mošeed, mille ehitamises osales u 5000 töölist ning mis mahutab u 25 000 palvetajat ning 2,4 km pikkuse müüriga ümbritsetud punast liivakivikindlust, mille lasi ehitada Suurmogulite dünastia šahh Jamal. Käime kunagisel mogulite ülikute avenüül Chandni Chowk, millest tänapäeval on kujunenud linna peamine kaubanduspiirkond. Külastame idamaist basaari. Ööbimine hotellis Holiday Inn Majur Vihar ****+.

04.02, teisipäev. New Delhi. Peale hommikusööki hotellis läheme taas Delhi linnaekskursioonile, seekord New Delhi linnaossa. Käime lillekujulises Lotuse templis, mis on ühest küljest linna olulisim vaatamisväärsus ning teisalt tähtsaim bahai religiooni pühakoda Indias. Hiigelsuure pühakoja 9 ust viivad saali, mis mahutab u 2500 inimest. Näeme I MS hukkunud 85 000 india sõdurile pühendatud sõjamemoriaali, India Gate’i. Samuti näeme briti koloniaalarhitektuuri tähtsamaid ehitisi: presidendipaleed, parlamendihoonet, Rajpath’i ning sekretariaati. Teeme pildistamispeatuse modernse ja imposantse Laxmi Narayani templi juures, mille lasid ehitada India ärimehed. Pealelõunal võtame suuna Agrale. Teekond 203 km kaugusele kestab olenevalt liiklusoludest u 5-6 tundi.
Ööbimine Agra hotellis Clarks Shiraz****+.

05.02, kolmapäev. Agra. Peale hommikusööki hotellis läheme vaatame kaht UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat mälestusmärki – India islami ehituskunsti pärli Taj Mahali ning hiigelsuurt Agra kindlust. Mõlemad neist on ehitatud 17. sajandil šahh Jahani valitsusajal, mil mogulite riik oli oma võimsuse tipul. Taj Mahal ehitati šahhi naise mälestuseks. Tegemist on hästisäilinud valgest marmorist hauakambriga, mille ehitamises osales üle 20 000 Pärsia, Türgi, Prantsuse ja Itaalia spetsialisti. Ehitusmaterjalide kohaletoomiseks läks vaja u 1000 elevanti. Taj Mahali valmimiseks kulus ei rohkem ega vähem kui 22 aastat. Siia on tema soovil maetud ka šahh Jahan ise.
Punasest kivist kõrge Agra kindlus on tegelikult rohkem nagu 2,5 km pikkuse müüriga ümbritsetud linn. Kindlusemüüride vahelt leiame me Khas Mahali ehk erapalee, Sheesh Mahali ehk peegelpalee ning Angri Baghi ehk viinamarja-aia. Kõige muljetavaldavamad kindluse osad on Dewan-e-Am, mille troonil istudes imperaator oma alluvatega suhtles ning Dewan-e-Khas, kus ta välismaiseid kõrgeid külalisi võõrustas. Dewani-e-Khasist viib uks kahekorruselisse paviljoni, kuhu šahh Jahani poeg ta peale troonilt tõukamist vangi pani. Surres oli šahhi viimaseks vaateks Taj Mahal. Mõned hooned on ehitatud puhast marmorist ning kaetud kaunite nikerdustega. Ruumide jahutamiseks voolas seest õõnsates seintes vesi. Fort Agra paviljonidest avaneb vaade Taj Mahalile ning kõrvalsetsevale Yamuna jõele. Pärastlõunal sõidame tagasi Dehlisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

06.02, neljapäev. Delhi-Port Blair-Cellular Jail. Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujaama ning lendame Andamani saaretele, Port Blairi. Andamani saari saab külastada vaid eriloaga (RAP), mis väljastatakse India viisa olemasolul tasuta Port Blairi lennujaamas passikoopia alusel. Transfeer Port Blairi. Külastame linna peamist vaatamisväärsust, koloniaalvanglat Cellular Jail’i. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

07.02, reede. Port Blair-Havelock-Beach no.7. Peale varajast hommikusööki suundume sadamasse ning sõidame laevaga Havelocki saarele. Poolepäevane väljasõit saare kauneimasse randa nr.7. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

08.02-10.02, laupäev-esmaspäev. Rannapuhkus. Soovijatel on võimalik lisatasu eest sukelduda, snorkeldada, kalapüügiretkedel osaleda, elevandi seljas ratsutada. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

11.02, teisipäev. Havelock-Port Blair. Peale hommikusööki hotellis sõidame sadamasse ning suundume tagasi Port Blairi. Vaba pärastlõuna ja ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

12.02 kolmapäev. Ross Island. Väljasõit mahajäetud koloniaalsaarele – Ross Islandile. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

13.02, neljapäev. Port Blair-New Delhi. Hommikusöök hotellis. Lõuna paiku sõidame Port Blairi lennujaama ning lendame Delhisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

14.02, reede. Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujama. Kojulend.

Hinnas sisaldub:

 • Lend Tallinn-Istanbul-Delhi-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines, turistiklass)
 • Edasi-tagasi lennud Delhist Port Blairi (lennu kestus u 5 tundi/suund).
 • Majutus 4* hotellides: 4 (+1) ööd Delhis, 3 ööd Port Blairis ja 4 ööd Havelockis hommikusöökidega
 • 6 ekskursiooni: 2 poolepäevast Delhi linnaekskursiooni (uus ja vana Delhi), Ekskursioon Agrasse (Taj Mahal), Port Blairis koloniaalvangla ning Havelockis saare kauneima ranna nr.7 ning mahajäetud koloniaalsaare Ross Island külastus
 • Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja

Lisatasu eest:

 • Õhtusöögid hotellides
 • Majutus üheses toas
 • Reisikindlustus
 • India viisa

  NB! Reisi toimumine oleneb osalejate arvust.

Lisainfo ja broneerimine: puhkus@mycwt.com

Tellimisreeglid
 • Reisikorraldaja Aurinko OÜ.
 • Reis toimub, kui koguneb piisav arv huvilisi. Kohti on piiratud arvul ning reisipaketi lõplik hind selgub broneerimise hetkel.
 • Kehtivad reisikorraldajate Aurinko reisitingimused.
 • Täpne info kohtade saadavuse ja hindade kohta CWT reisimüüjalt.

Lisainfo

 • Lennud ja lennujaamatransfeerid

Lennud Tallinn-Istanbul-Delhi-Istanbul-Tallinn Turkish Airlines’iga, Delhi-Port Blair siselennuga (kestus u 5 t/suund), Port Blair-Havelock laevaga (kestus u 1 t ja 30 min/suund).

 • Viisa
Eesti kodanikud saavad vormistada e-viisa kuni 60-päevase riigis viibimise korral. Selleks tuleb vormistada taotlus ja maksta viisatasu vähemalt 4 päeva enne reisi antud lehel: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html. Taotlusesse on vajalik üles laadida foto ja passikoopia. Reisijale saadetakse elektrooniline kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta.