Koroonaviirus (COVID-19) ja info reisijatele: https://kalevatravel.ee/koroonaviirus-ja-reisimine/

icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Koroonaviirus ja info reisijatele

Välisministeerium palub kõigil, kes viibivad ajutiselt välismaal ja kellel on vaja tulla koju, kasutada veel sel nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses ära viimaseid üksikuid võimalusi Eestisse naasmiseks. Tuleb arvestada, et järgmisest nädalast vähenevad liinilennud veelgi ning koju saamise võimalused muutuvad veel piiratumaks. Jäävad vaid väga vähesed Euroopa liikmesriikide organiseeritud erilennud, kuid neile on Euroopa Liidu kodanike seas suur nõudlus ja lendudele tuleb ka pilet osta.

Välisministeerium ja Eesti välisesindused jätkavad koostööd reisi- ja transpordifirmade ning teiste riikidega, et leida ja vahendada lahendusi eestlaste koju naasmiseks.
Välisministeerium paneb inimestele südamele, et need, kes on otsustanud kriisi ajaks jääda välisriiki arvestaksid, et kriisi lõppemise aega on raske ennustada ja tuleks valmistuda välisriigis elama vähemalt lähemad paar kuud. 

Kui viibite välismaal ja teil on võimalik kriisiperioodil turvaliselt välisriigis olla, siis ei ole tarvidust Eestisse tagasi pöörduda. Küll aga tasub hoolikalt jälgida, et te ei rikuks viisa ja muid riigis viibimise tingimusi.
Kui te ei saa välisriiki jääda, palub Välisministeerium nii kiiresti kui võimalik tulla Eestisse tagasi.

Välisministeeriumi reisiinfo ja oluline konsulaarinfo 29.03.2020 – 12:59  Transiidi- ja reisivõimalused

Seoses mõnes riigis kehtestatud karmide transiidireeglitega võivad lennufirmad küsida teilt tõendeid, mis kinnitavad, et teie lõppsihtkoht on Eesti. Võtke kaasa vastavad tõendid (nt. laevapiletid, mis peavad olema nimelised) võimalusel prinditult.

17. märtsist 2020. a. taastas Eesti piirikontrolli ning alates samast kuupäevast peavad kõik Eestisse sisenejad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni.

Kui olete reisil välisriigis ja otsustate jääda kohapeale, palub Välisministeerium järgida kohalike võimude soovitusi.

Oluline reisiinfo, lennu-, laevafirmade ja reisikorraldajate teated: kalevatravel.ee/koroonaviirus-ja-reisimine/

Koroonaviirus ja info reisijatele