icon-searchin English
icon-arrow

Maipühad Sloveenias Ljubjanasal 379 €

Sloveenia on väike riik, mis veel sada aastat tagasi oli Austria-Ungari osa. Sloveeniat iseloomustavad  mitmekesised maastikud, keskaegne arhitektuur ja Aadria mere rannikupiirkondade mõjutused. Pealinn Ljubljana on Euroopa kauneim barokklinn. Siin on kõik mugavalt lähedal ja linnaga on hea ka jalgsi tutvust teha.

Veeda maipühad Sloveenias Ljubjanas ja tutvu selle kauni linnaga silmast silma. Huvilistel on võimalus osaleda ka Sloveenia ekskursioonidel.

Maipühad Sloveenias Ljubjanas

Maipühad Sloveenias Ljubljanas 28.4.–2.5.2018

Reisipaketi soodushind al 379 €

 • Vrbinc, Ljubljana 3* söökideta al 379 €
  Lihtne hotell Ljubljana äärelinnas, vaid 5-minutilise kaugusel Ljubljana suuruselt teise ostupiirkonna – Rudniku juures. Bussipeatus jääb u 500 m ning raudteejaam u 5 km kaugusele. Ljublana keskusesse on u 4,5 km.
 • City, Ljubljana 3 * hommikusöögiga al 489 €
  Suurepärase asukohaga hotell paikneb otse linnasüdames. Raudteejaam jääb u 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Hotell sobib suurepäraselt nii paaridele kui lastega peredele.
 • Lev, Ljubljana 4* hommikusöögiga al 529 €
  Intercontinental ketti kuuluv hotell asub Ljubljana vanalinnast vaid 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hiljuti renoveeritud 13 korruseline hotellihoone pakub kauneid vaateid üle kogu Ljubljana. Klassikalise ja modernse sisustusega hotellis on pearestoran ning eksklusiivne Pri Levu à la carte restoran, mis on avatud klientidele ka väljastpoolt hotelli. Hotellis on tasuta wifi ning ärikeskuses kaks internetiühendusega arvutit
 • Grand Hotel Union, Ljubljana 4* hommikusöögiga al 599 €
  Heatasemeline hotell paikneb otse Ljubljana linna südames. Juugendstiilis hotellihoonest avanevad vaated Prešereni väljakule, sillale ning Ljubljana kindlusele. Hotelli südameks on suurepärase kohvi- ja teevaliku ning maitsvate suupistete poolest tuntud Grand Union Café.

Hinnas sisaldub:

 • Edasi-tagasi otselend Tallinnast ( Croatia Airlines, Smartlynx lennuaeg u 2 t ja 40 min)
 • Majutus kaheses toas (1 koht) ja toitlustamine vastavalt tellimusele
 • Transfeerid sihtkohas lennujaam – hotell – lennujaam
  Lennujaamatransfeerid: Ljubljana lennujaamast keskusesse on u 20 km ja transfeer esimese hotellini kestab u 35-40 min
 • Eestikeelse reisiesindaja teenused sihtkohas

Lisatasu eest:

Tellimine: reisisoov@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710

Sloveenia ekskursioonid

Ekskursioonide toimumise eelduseks on 20 osavõtjat.

28.04 Ljubljana linnaekskursioon, 0,5 päeva

Ekskursioon algab paadiretkega Ljubljanica jõel, mis annab hea võimaluse imetleda maalilist vanalinna. Seejärel jalgsi vanalinna tähtsamaid vaatamisväärsusi avastama, mille käigus külastatakse ka Ljubljana raekoda. Sõit funikulööriga üles Ljubljana kindluse juurde, tutvumine selle ajalooga ning võimalus imetleda panoraamvaadet Ljubljana linnale.

Alpijärved Bled ja Bohinj, terve päev

Bled ja Bohinj on kaks sätendavad alpijärve kesk orgude rohelust. Bledi kuurortlinn samanimelise kristallselge veega järve kaldal on tänu ravitoimega  termaalallikatele tuntud sajandeid. Sõit 12.sajandist kasutusel olevate 7 m pikkuse ja 2 m laiae pletna puupaadiga Sloveenia ainsale saarele otse Bledi järve keskel.  Saarel külastatakse siinset muinasjutuliselt romantilist kirikut, mis on kohalike hulgas armastatud paigaks abielutõotuse andmiseks. Päev jätkub järve kohal, järsul kaljuserval kõrguva lossi külastusega.
Seejärel suundutakse maalilisse Bohinji orgu, kus külastatakse järveäärset Ristija Johannese kirikut. 14.sajandil ehitatud kirik sisaldab endas mitmeid Sloveenia vanimaid freskosid. Soovijatel on võimalik sõita köisraudteega Bohinji järve äärest Vogeli mäe suusakeskuse juurde, 1533 m kõrgusele merepinnast. Sõit ülesmäkke kestab 3-4 minutit ning pakub suurejoonelist panoraamvaadet järvele ja ümberkaudsetele mägedele.

Postojna koopad, Predjama koobasloss ning Aadria mere rannik, terve päev
Postojna koopad kuuluvad kahtlemata Sloveenia olulisimate vaatamisväärsuste hulka. 115 m sügavusel maapõues paiknevad 24 km pikkusel maa-alal laiuvad karstikoopad uuristas kaljudesse Pivka jõgi. Koobaste külastus algab rongisõiduga ja edasi järgneb u 1,5 km pikkune jalutuskäik.  Koobaste õhutemeperatuur on aastaringselt 8-10 plusskraadi ning õhuniiskus 95%. Maailma suurima koobaslossina Guinessi rekordite raamatusse arvatud Predjama loss asub samanimelises külakeses, u 11 km kaugusel Postojna linnast. Esmakordselt mainitakse lossi 1274. aastal. Räägitakse, et 13.-15. sajandi jooksul ehitatud loss pidas vallutajate rünnakuile vastu sajandeid. Toidumoon toimetati kohale maa-aluste salakäikude kaudu, mis jõudsid välja lossialusesse koobassaali. Legend räägib, et Sloveenia viimane röövrüütel Erasmus Lueger loopinud ründajaid värskete kirsside ja küpsetatud lihaga, mis tõendas, et ta lossimüüride vahel grammigi puudust ei kannata. Terrassilt avaneb kaunis panoraamvaade ümbruskonna maastikule.

Maribor, Ptuj ja Žiče kartuusi klooster

Ekskursioonipäev viib riigi kirdeossa, kus külastatakse Sloveenia vanimat linna – Ptujd ning selle suurejoonelist kindlust. Ptuj on maaliline linn Drava lauskmaal, ümbritsetud termaalallikatest, põldudest ja viinamarjaväljadest. Rooma ürikutes juba 1 sajandil e.Kr mainitud linnas on hugaliselt arhelooogilisi vaatamisväärsusi erinevatest ajastustest. Külastatakse linna kohal mäetipul kõrguvat keskaegset kindlust ning jalutatakse vanalinna armsatel tänavatel.  Sloveenia suuruselt teises linnas- Mariboris, külastatatakse majesteetlikku gooti katedraali. Lenti jõe kaldal paiknevas vanas veinimajas Sloveenia veinide degusteerimine. Päeva lõpetuseks keskaja kauneimate hulka kuuluvat Žiče kartuusi ordu kloostri külastus.

Tellimisreeglid:
Reisipaketi lõplik hind sõltub valitud hotellist, toakategooriast ja toitlustustüübist.
Kehtivad reisikorraldaja Aurinko reisitingimused.
Kohti on piiratud arvul.