icon-searchin English
icon-arrow

Makedoonia ja Ohrid – Balkani poolsaare südaal 399 €

Saabuval suvel on esmakordselt võimalik lennata otselennuga Tallinnast Balkani poolsaare südamesse – Makedooniasse. Makedoonias ootab Sind kaunis maastik, ehe Balkani atmosfäär ning mitmekesine kultuuripärand, milles on mõjutusi nii Kreeka, Rooma kui Osmanite impeeriumist.
Pakume puhkusevõimalust Euroopa ühes vanimas linnas Unesco maailmapärandi hulka on arvatud Ohridis, mis asub samanimelise järve kaldal.

Makedoonia ja Ohrid – Balkani poolsaare süda

Makedoonia reisipakett, 1 nädal soodushinnaga al 399 €/in

Reisid: 01.06.–07.09.2018  (viimane väljumine Tallinnast)

Diplomat 3* hommikusöögiga al 399 €/in (tavahind al 599 €)
Suurepärase asukohaga lihtne perehotell paikneb keskuse lähistel, kohalikus elurajoonis. Vanalinn jääb hotellist u 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele

Tourist 3* hommiku-ja õhtusöögiga al 449 €/in
Kolmest hotellist koosnev Metropol Lake Resort (Tourist, Metropol, Bellevue) paikneb järve ääres, männimetsatukas, Sveti Stefani hotellirajoonis. Keskusesse saab liinibussiga, mis käib iga 30 min tagant. Pilet u 30 MKD ehk 0,50 eurosenti. Taksosõit keskusesse maksab u 5 eurot. Mööda randa keskusesse kõndida pole võimalik

Villa Filand 3* hommikusöögiga al 479 €/in
Suurepärase asukohaga hotell vaikses ümbruses, keskusest vaid 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotellist u 100 m kaugusel leidub nii restorane, baare kui kauplusi.
Hotellis on tasuta wifi.

Sileks 4* al hommikusöögiga al 509 €/in
Hotell paikneb Sveti Stefani hotellirajoonis, järvest üle tee. Hotellil on lamamistoolide ja varjudega privaatrand. Rannas on restoran ja laste mänguväljak. Hotelli ümbruses on mõned poed ja restoranid. Avaral basseinialal on küllalt suur bassein, väike jõusaal ja saun. Saab tennist, korv- ja jalgpalli mängida.

Granit 4* kõik hinnas al 599 €/in
Hotell paikneb Sveti Stefani hotellirajoonis, järve lähedal. Hotelliesisel privaatrannal on pontoonsild ja päikeseterrass, kust saab mööda redelit järve minna. Rannatoolid ja varjud sisalduvad kõik hinnas paketis. Püha Stephanose koobaskirik jääb u 1 km kaugusele.

Izgrev Spa & Aquapark 5* hommiku- ja õhtusöögiga al 599 €/in (tavahind al 879 €)
Üks Ohridi parimaid hotelle paikneb järve lääneosas, Ohridi linna vastaskaldal. Hotelli privaatrannas on tasuta lamamistoolid ja varjud. Ka rannarätikud on tasuta.

Hinnas sisaldub:

  • Edasi-tagasi otselend Tallinnast (kestus 3 tundi)
  • 7 öö majutus kaheses toas (1 koht) ja toitlustamine vastavalt tellimusele
  • Transfeerid sihtkohas lennujaam – hotell – lennujaam
  • Eesti ja/või venekeelse reisiesindaja teenused sihtkohas

Lisatasu eest:

  • Kõrgema kategooria tuba
  • Täiendav toitlustamine
  • Reisikindlustus
  • Ekskursioonid

Lisainfo:

Lennuajad :
01.06.-07.09.2018 Tallinn-Ohrid LO8251 22:40- 00:45 (+1)
09.06.-15.09.2018 Ohrid-Tallinn LO8252 01:20- 05:20
Lennud:
Lennufirma Nordica, lennuaeg u 3 t 5 min. Pardal pakutakse tasuta Vichy vett, kohvi ja teed ning ajalehti . Lubatud pagas 23 + 8 kg
Lennujaamatransfeerid:
Ohridi lennujaam-Ohridi ja selle lähiümbruse hotellid u 10-20 km, transfeeri aeg esimese hotellini u 20 min

Ekskursioonid eesti keeles

Ohridi linnaekskursioon – täiskasvanu 32 €, laps 16 €
Hind sisaldab: transfeeri, lõunat

Tutvutakse Unesco maailmapärandi hulka arvatud Ohridi vanalinnaga, mille kohta esimesed teated pärinevad juba 10.sajandist e.Kr. Sajandite vältel pidas linna pärast lahinguid arvukalt Makedoonia, Rooma, Slaavi, Bütsantsi, Osmanite ja kõigi teiste Balkani riikide kuningaid ja kindraleid. 9-10 sajandil sai Ohridist esimese slaavi ülikooli avamise ja kirillitsa loomisega kirjaoskuse ja kristluse kants. Ekskursioonil külastatakse ainsaid säilinud linnaväravaid mäetipul, kust avaneb kaunis panoraamvaade Ohridi linnale. Jumalaema Püha Uinumise kirikus bütsantsiaegset ikonostaasi, külastatakse 2. sajandil e.Kr ehitatud teatrit, kus tänapäeval Ohridi suvefestivali aegu etendatakse antiikaja autorite komöödiaid ja tragöödiaid. Näha saab ka 13.sajandist pärit St.Jovan Kaneo’t ja 2. sajandil e.Kr ehitatud püha Sofia kirikut. Tehakse ringkäik vanal turul, läheme Sveti Jovan Kaneo kiriku juurest paadi peale ning imetleme järvelt linna panoraami.

Bitola ja Prespa järv – täiskasvanu 47 €, laps 23,5 €

Hind sisaldab: transfeeri, lõunat (joogid lisatasu eest), sissepääsutasusid

Makedoonia lõunaossa jääv Bitola ehk endise nimega Monastir on pika ajalooga. Sajandite vältel on see alati olnud oluline kaubanduskeskus, haldus- ja diplomaatiline tugipunkt. Teel Bitolasse sõidame läbi  Leskoeci ja Koseli külade ja teeme lühikese kohvipeatuse väikeses Reseni linnas. Jõudes Bitolasse, külastame iidset Heraclea Lyncesties linna, mille on ehitanud Aleksander Suure isa, Makedoonia kuningas Filippos II. Siin avaneb võimalus näha unikaalset mosaiiki, iidset teatrit, vara-kristlikku basiilikat ja muud põnevat. Bitola keskuses asuvas rahvusmuuseumis saab näha arheoloogilisi leide ja Türgi Vabariigi esimesele presidendile Mustafa Kemal Ataturk´ile (tema pere oli Makedoonia päritolu) pühendatud väljapanekut. Lõunatame traditsioonilises Makedoonia restoranis. Pealelõunat ootavad avastamist Śiroki Sokaki (Broad Alley), Isak Pasha mośee, Yeni e uus mośee, kellatorn, Püha Dimitri kirik, jpm. Seejärel võtame suuna Prespa järve poole, Podmocani külla, kus asub etnoloogiamuuseum koos rahvarõivaste väljapanekuga (üle 120 eksemplari). Teekond jätkub Galicica mäe tippu, kus avaneb imeline vaade Prespa järvele ja ümberkaudsele loodusele. Prespa järv kuulub nii Makedooniale, Kreekale kui Albaaniale ja aastast 2000. asub siin rahvuspark.

Albaania, 1 päev – täiskasvanu 58 €, laps 29 €

Hind sisaldab: transfeeri, lõunat

Ekskursioonipäev avastamaks tundmata Euroopa paiku. Albaania on vastuoluline maa – näeme barakke, kus elab Euroopa vaeseim rahvas ning samal ajal ultramoodsaid hooneid ning kaubanduskeskusi. Sõit läbi maalilise Makedoonia maapiirkonna riigi pealinna – Tiranasse, kuhu jõutakse pärastlõunal. Peale lõunapausi Ema Teresa väljak, katoliku kirik, Ethem Beg mošee, kellatorn, Skender Bey väljak jm. Järgneb sõit rannikuäärsesse Durresesse, mis kuulub Albaania olulisimate kuurortide hulka. Durres on ühtlasi Albaania vanim (627 e.Kr) ning tänapäeval Tirana järel suuruselt teine linn. Ujumispaus Durrese kauni liivaga rannal ning pealelõunal tagasi Makedooniasse.

Viisainfo.
Eesti kodanikel on lubatud ID kaardiga viibida Makedoonias 15 päeva, Eesti Vabariigi passiga 90 päeva.
Eesti halli välismaalase passi ja Eesti elamisloaga kodanikud vajavad viisat. Viisat saab vormistada Makedoonia saatkonnas Rootsis. Reisibüroo kaudu ei saa viisat vormistada, viisataotleja peab minema isiklikult saatkonda.

Tellimisreeglid:

Reisipaketi lõplik hind sõltub reisi ajast, toakategooriast ja toitlustustüübist.
Ettemaks 20% (1 tööpäeva jooksul peale broneeringu kinnitamist (kaasa arvatud laps alates 2. eluaastast). 30 kalendripäeva enne reisi peab olema tasutud 100% reisi maksumusest.
Kehtivad reisikorraldaja Aurinko reisitingimused.
Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täituvusele. Kohti on piiratud arvul.

Lisainfo ja tellimine: reisisoov@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710