icon-searchin English
icon-arrow

Visby kruiis – tore suvereis Gotlandileal 113 €

Ka sellel suvel on Sul võimalus sõita kruiisilaevaga Tallinnast muinasjutulisele Gotlandi saarele.
Visby kruiis sobib suurepäraselt perepuhkuseks lastega ja võta kaasa ka vanavanemad. Tegevust jagub nii laevas kui ka Gotlandi saarel. Võimalus on tutvuda Visby linnaga, teha ringsõit Gotlandi saarel või käia ära kohalikus õlletehases. Lastega perel soovitame külastada Pipi Pikksuka teemaparki Kneippyd.
Visby kruiisid: 14., 21. ja 28. juuli ning 4. august 2019.

Visby kruiis – tore suvereis Gotlandile

Gotlandi pealinn Visby kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on kuulus oma kaunite rooside poolest.  Visby lummab oma romantilisuse, ajaloohõngu ja kuulsate käsitöömeistrite looduga.  4.-11. augustini tähistatakse Visby’s keskaja nädalat, mis võimaldab ajas tagasi minna ja elada kaasa rohketele eriprogrammidele.

Visby suvekruiisid Tallinnast14.07, 21.07, 28.07 ja 04.08.2019

NB! 14.07, 4.08 odavaimad kajutid on välja müüdud! 

KRUIISI HINNAD ühe reisija kohta
Soodushind Club One kaardi omanikele / Tavahind

 • C-klassi aknata kajutis Club One alates 113 € / tavahind al 118 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat
 • B-klassi aknata kajutis alates 172 € / tavahind al 184 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat
 • A-klassi aknaga kajutis al 199 €  / tavahind al 214 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 inimest
 • DELUXE klassi aknaga kajutis al 400 €/in / tavahind al 440 €
  Hind kehtib kui kajutis on 2 inimest

Hinnas sisaldub:

 • Kruiis ühele inimesele Tallinn–Visby–Tallinn valitud kajutiklassis
 • Kaks hommikusööki ja üks õhtusöök
  Õhtusöögi katte aja ja soovitud restorani kohad palume kinnitada broneeringu vormistamisel
 • Bussitransfeeri sadamast Idavärava (Österport) juurde ja tagasi

NB! Reisijatel peab kaasas olema ID-kaart või pass.

Reisi saabumise ja väljumise ajad kohaliku aja järgi

 • Laev väljub Tallinnast kell 20.00 ja saabub Visbysse järgmise päeva hommikul kell 7.30 (Rootsi aeg).
 • Laev väljub Visbyst sama päeva õhtul kell 20.30 (Rootsi aeg) ja saabub Tallinnasse järgmise päeva hommikul kell 11.45.
 • Piletite registreerimine ja laevalepääs suletakse pool tundi enne väljumist ja pääs laeva avatakse kell 19.15
 • Silja Europa saabub Visbys uue kruiisikai juurde, mis asub Visby terminalist kaugemal. Maalepääs Visbys toimub autoteki kaudu, palume tähelepanelikult kuulata laeva personali teavitusi.
 • Kuna uus kruiisikai on linnast kaugemal, siis viib transfeerbuss reisijad sadamast Idavärava (Österport) juurde, tagasi sadamasse väljuvad bussid samast kohast ajavahemikus 08.30-19.30. Busside peatuskohta tähistab suur Tallinki lipp. Bussitransfeer sisaldub kruiisi hinnas.
 • Maale- ja laevaleminek on võimalik kogu aja vältel, kui laev Visbys peatub. Kaasas peab olema pardakaart ja isikuttõendav dokument.
 • Laevale pääs suletakse 19.45

Lisatasu eest: kõrgema kategooria kajut, ekskursioonid, reisikindlustus

Lisainfo ja tellimine: reisisoov@carlsonwagonlit.ee, tel 640 7710

Visby kruiisi ekskursioonid

Visby linnaekskursioon (eesti keeles, 3 tundi)

Ekskursiooni käigus külastame Almedaleni parki ning jalutame botaanikaaias, kus näeb taimi, mis tavapäraselt siinses kliimavöötmes ei kasva. Linnamüüri kaitsev sein ja saart ümbritsev vesi tekitavad nende jaoks soodsad kasvutingimused. Visby vanalinna ümber on hiliskeskaegset linnamüüri säilinud umbes 3500 meetrit. Ekskursiooni ajal näeme linnamüüri vanimat säilinud vahitorni Kruttornet, mis pärineb 1160. aastast. Lisaks läbime erinevaid linnaväravaid: lääne pool asub Fiskarporten (Kalamehe värav), ida poolt siseneme linna läbi Dalmansi värava, millest lühikese jalutuskäigu kaugusel on vaateplatvorm, kus saab imetleda lummavat vaadet katedraalile ja linnale. Linna põhjapoolse müüri ääres on võimalik näha vallikraavi, kus ei ole kunagi vett sees olnud. Jalutuskäik linnas viib läbi idülliliste ja roosidega ääristatud tänavate, kus näeb mitmeid kirikuvaremeid. Võimalusel külastame keskaegset Santa Maria katedraali. Ekskursiooni jooksul sõidame linnast pisut põhja poole ja külastame kõrgemat paekallast nimega Galgberget (Võllamägi), kust saab nautida kaunist vaadet merele ja linnale. See on osa looduskaitsealast, kus on populaarsed matkarajad ja siiani alles ainukesed Põhja-Euroopa keskaegsete võllaste jäänused.

Ekskursioon kestab umbes 3 tundi, ekskursioon algab ja lõpeb sadamas. Lisaks bussisõidule tehakse pikem jalutuskäigu vanalinna munakividega sillutatud tänavatel. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid ja võtta kaasa veepudel. Ekskursioon ei sobi inimestele, kellel on liikumisraskused ja kes ei jõua pikemaid vahemaid tempokalt läbida.

Hind:
Täiskasvanu 18 €
3–16-aastane laps 10 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Loode-Gotland ja Lummelunda koobas (eesti keeles, 3 tundi)

Bussiekskursioon viib läbi Gotlandi põllumajandusmaastiku ja metsade, kus lambaid karjatatakse aastaringselt. Esimene peatus on Lummelunda koobaste juures – see on üks Gotlandi populaarsemaid vaatamisväärsusi. Laske ennast üllatada looduse enda kunstiteosel –maagilised saalid, imelised stalaktiidid ja fossiilid. Sõit jätkub väikesesse Krusmynta ürdiaeda, mis asub Brisundi kihelkonnas. Siin saab jalutada ürdiaias ja tutvuda erinevate maitsetaimedega, osta pisikeses aiakauplusest kohalikke tooteid, samuti teed ja suveniire. Väikest teed mööda saab jalutada randa. Pärast sõidame mööda rannikut tagasi linna ja sadama juurde.

Ekskursioon kestab umbes 3 tundi, ekskursioon algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid ja võtta kaasa veepudel. Koopas on jahe (umbes +8°C). Ekskursioon ei sobi inimestele, kellel on liikumisraskused.

Hind:
Täiskasvanu 40 €
3–16-aastane laps 26 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Ringreis Visbyst põhja-ida suunal (eesti keeles, 4 tundi)

Bussiekskursiooni alguses möödume kuulsast Visby linnamüürist, mida on säilinud ligi 3,5 km. Peatume keskaegsel Võllamäel, mis on siiani ainukesed säilinud keskaegsete võllaste jäänused Põhja-Euroopas. Sellelt kõrgeimalt paekaldalt saab nautida suurepärast vaadet merele ja linnale, Edasi viib ekskursioon Väskinde talupoodi, kus tutvustatakse Gotlandi ökopõllumajanduse arengulugu ja toodangut. Gotlandi lambivabrikus näeme ühe saare väikeettevõtte tegemisi. Tingstädes külastame ühte Gotlandi keskaegset kirikut ja kuuleme lugu ammustest kindlusehitistest vee all. Ekskursioon viib edasi Slitesse, kuhu 1944. aastal maabus tuhandeid eestlasi. Imetleme ka ühte inimtegevuse tagajärjel tekkinud maastikuvormi, mis on huvi pakkunud mitmetele filmitegijatele. Teel tagasi Visbysse külastame Gotlandi kuulsaid raukareid.

Ekskursioon kestab umbes 4 tundi ja algab ning lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa veepudel.

Hind:
Täiskasvanu 39 €
3–16-aastane laps 29 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Ringreis Visbyst lõuna-kagu suunal (eesti keeles, 4 tundi)

Alustame oma reisi mööda rannamaanteed lõuna suunas. Imetleme eksootilist rannajoont, sõidame läbi kalurikülast, kus näeme kuidas kunagisi võrgukuure tänapäevaselt kasutatakse. Gotlandil on üle 300 paatkalme, meie näeme mõnesid nendest. Marguse talupoes on näha läbilõiget Gotlandil tegutsevate käsitööliste toodetest ja seal on müügil kuulsad Gotlandi luisud. Võimalik osta kaasa kohalikku toodangut, kohvi ja suveniire. Tee peal külastame ühte sajast Gotlandi keskaegsest kirikust ja ühte killukest Eesti ajalugu Gotlandil, nimelt äsjaavatud mälestuskohta, mis jutustab eestlaste puutepunktidest Gotlandiga. Roma on asula Gotlandi keskel ja on alguse saanud tsistertsiaani mungakloostrist, mis rajati seal 1164. aastal. Praegu on alles ainult kloostri kiriku varemed, mida kasutatakse suveteatrina. Sealt edasi on juba lühike tee tagasi Visbysse.

Ekskursioon kestab umbes 4 tundi ja algab ning lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa veepudel.

Hind:
Täiskasvanu 39 €
3–16-aastane laps 29 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Visby ja lähiümbruse Panoraam bussiekskursioon (soome või inglise keeles, 3 tundi)

Bussiekskursioonil Visbys ja lähiümbuses sõidame mööda hästi säilinud linnamüürist ja edasi mööda rannikut nautides saare kaunist loodust. Külastame Krusmynta Gårdenit – väikest aromaatset ürdiaeda, kust saab suveniiriks osta kohalikke ürte, teed ja suveniire. Aias on ka restoran ning on võimalik minna mere äärde jalutama. Tagasiteel Visbysse teeme peatuse paekaldapealsel Galgberget (Võllamägi), kust saab nautida vaadet merele ja linnale. See on osa looduskaitsealast, kus on populaarsed matkarajad ja kus on siiani alles ainukesed Põhja-Euroopa keskaegsed võllaste jäänused. Piirkonnas on ammustel aegadel kaevandatud lubjakivi linnamüüri ehitamiseks. Ekskursiooni lõpus suundume tagasi linna poole, kus teeme peatuse botaanikaaias ning Almedaleni pargis, et nautida rohelust ja vaateid keskaegsele Visby linnale.

Ekskursioon kestab ligikaudu 3 tundi, ekskursioon algab ja lõpeb sadamas. Võimalik on valida soome või ingliskeelse giidiga ekskursioon, Ekskursioon sobilik ka liikumisraskustega inimestele, ekskursioon toimub bussiga ja tehakse üksnes mõned lühikesed peatused. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa veepudel.

Hind:
Täiskasvanu 28 €
3–16-aastane laps 17 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Ekskursioon Fårö saarele koos lõunaga (inglise keeles, 6 tundi)

Ringreis viib Visbyst välja põhja pool asuvale Fårö saarele, mis oli Rootsi kuulsa režissööri Ingmar Bergmani kodusaareks ja siin on filmitud mitmed tema tunud filmid. Bussiga sõidetakse praamile ja saarele sõit võtab aega umbes 10 min. Saarel tutvume loodusega ja raukaritega, mis on looduse poolt kujundatud lubjakivi skulptuurid. Enamus saarest on kaitse all ja siin on keelatud kivekaasa korjata ja loodust kahjustada. Külastame saare liivaranda Sudersandi, mis on suvel väga populaarne. Pärast lühikest lõunapausi kohalikus restoranis sõidame 12. sajandist pärit kirikusse, mis on 18. sajandil teinud läbi uuenduskuuri. Peale kirikut suundume tagasi Visbysse.

Ekskursioon kestab umbes 6 tundi, algab ning lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa veepudel.

Hind:
Täiskasvanu 59 €
3–16-aastane laps 36 €
0–2-aastane laps tasuta, koht bussis peab olema reserveeritud

Pipi Pikksuka teemapark koos transfeeriga

Pipi Pikksuka teemapargis Kneippbyn on 50 erinevat atraktsiooni – Segasumma suvila, kus filmiti seriaal, Ameerika mäed, lendav paat, karussell jpm. Suvel toimuvad segasumma suvila hoovil ka etendused (rootsi keeles). Lõbustuspargi osa on mõeldud pigem väikesematele lastele. Veepargi osas on liumäed ja soojendatud veega basseinid, siin leiavad tegevust nii suured kui ka väikesed külastajad.

Bussid viivad sadamast otse teemaparki, mis on avatud 10.00–18.00. Reis teemaparki kestab umbes 15 minutit. Tranfeeride kellaajad: Sadam-Kneippbyn 9.30–11.30 ja tagasi Kneippbyn-sadam 14.00–18.00

Bussireisi ja Kneippbyni sissepääsupileti hind:
Juulis–augustis 44 €, kuni 2-aastasele tasuta (koht bussis vajalik)
Shorex package type: KNEIPPBYN

Teadmiseks ekskursiooni tellijale
NB! Ekskursioonide kohtade arv on piiratud. Kui eelmüügist vabaneb kohti ekskursioonidele, siis sellest informeeritakse reisijaid laeval.
– Ekskursioonide müük suletakse 7 päeva enne väljumist kell 23.59
– Etteostetud pileti voucher tuleb võtta ekskursioonile kaasa ja bussis giidile esitada.
– Venekeelseid ekskursioone sel aastal ei müüda!
– Ekskursioonile minejaid kogunevad bussidele mõeldud parklas bussidele oma ekskursiooni bussi juures. Palume õigeaegselt kohal olla, bussid ootavad täpse ajani ning ekskursioon algab parklast. Pealelõunased ekskursioonid algavad samuti sadamast ja linnast saab sadamasse tagasi transfeerbussiga.
– Reisijate käsutuses on kuni 48-kohalised ekskursioonibussid
– Kuna giide on piiratud koguses siis grupid eraldi giidi ja bussi tellida ei saa.

Makse- ja tühistamistingimused üksikreisijatele:

 • Maksetingimused:
  Broneeringu vormistamisel tuleb tasuda koheselt broneeringu täishind. Broneering, mille eest ei ole õigeaegselt tasutud, tühistatakse.
 • Annulleerimistingimused:
  Tallink Silja jätab endale õiguse reis tühistada, kui see ei ole makstud maksetähtajaks.
  Reisi annulleerimisel rohkem kui 28 päeva enne reisi algust peetakse kinni leppetrahvina 5 €.
  Reisi annulleerimisel 28–21 päeva enne reisi peetakse kinni leppetrahvina 100 €.
  Reisi annulleerimisel 21–7 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 50%
  Reisi annulleerimisel 7–3 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 75%
  Reisi annulleerimisel vähem kui 3 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 95%
 • Muutmistingimused:
  Erikruiiside väljumise suundi ega kuupäevi ei saa muuta, neid käsitletakse kui tühistamist.
  Reisijate andmeid (nime, sünnikuupäeva, kodakonsust jne) saab muuta ilma kuludeta.
  Reisijate vanuse muutmisel tuleb vahe tasuda vastavalt hinnakirjale (näiteks laps muudetakse täiskasvanuks).
Telli
Sulge

Reisipäring

 • Sihtkoht

 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Reisijate arv

 • Kontakt