COVID-19 ja info reisijatele: https://kalevatravel.ee/koroonaviirus-ja-reisimine/ ll CWT Estonia jätkab eriolukorra lõppedes klientide teenindamist kodukontoritest e-posti teel. Reisitugi ja e-teenindus E-R 8:00-20:00 E-post: tellimus@mycwt.com

icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Visby kruiis – tore suvereis Gotlandileal 126 €

Ka sellel suvel on Sul võimalus sõita kruiisilaevaga Tallinnast muinasjutulisele Gotlandi saarele.
Visby kruiis sobib suurepäraselt perepuhkuseks lastega ja võta kaasa ka vanavanemad. Tegevust jagub nii laevas kui ka Gotlandi saarel. Võimalus on tutvuda Visby linnaga või teha ringsõit Gotlandi saarel.  Lastega perel soovitame külastada Pipi Pikksuka teemaparki Kneippyd.
Visby kruiisid: 5., 12. ja 26. juuli ning 2. august 2020

Visby kruiis – tore suvereis Gotlandile

Gotlandi pealinn Visby kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on kuulus oma kaunite rooside poolest.  Visby lummab oma romantilisuse, ajaloohõngu ja kuulsate käsitöömeistrite looduga.  2.-9.augustini tähistatakse Visby’s keskaja nädalat, mis võimaldab ajas tagasi minna ja elada kaasa rohketele eriprogrammidele.

Visby suvekruiisid Tallinnast: 5., 12. ja 26. juuli ning 2. august 2020

KRUIISI HINNAD ühe reisija kohta
Soodushind Club One kaardi omanikele / Tavahind

 • C-klassi aknata kajutis Club One alates 120 € / tavahind al 126 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat
 • B-klassi aknata kajutis alates 182 € / tavahind al 195 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat
 • A-klassi aknaga kajutis al 209 €  / tavahind al 225 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 inimest
 • DELUXE klassi* aknaga kajutis al 414 €/in / tavahind al 455 €
  Hind kehtib kui kajutis on 2 inimest
  *Hind sisaldab erihommikusööki

Hinnas sisaldub:

 • Kruiis ühele inimesele Tallinn–Visby–Tallinn valitud kajutiklassis
 • Kaks hommikusööki ja üks õhtusöök
  Õhtusöögi katte aja ja soovitud restorani kohad palume kinnitada broneeringu vormistamisel
 • Bussitransfeeri sadamast Idavärava (Österport) juurde ja tagasi

NB! Reisijatel peab kaasas olema ID-kaart või pass.

Reisi saabumise ja väljumise ajad kohaliku aja järgi

 • Laev väljub Tallinnast kell 20.00 ja saabub Visbysse järgmise päeva hommikul kell 9.00 (Rootsi aeg).
 • Laev väljub Visbyst sama päeva õhtul kell 20.30 (Rootsi aeg) ja saabub Tallinnasse järgmise päeva hommikul kell 11.45.
 • Piletite registreerimine suletakse pool tundi enne väljumist ja pääs laeva avatakse Tallinnast väljudes kell 19.15.

Maale- ja laevaleminek Visbys 

 • Silja Europa saabub Visbys uue kruiisikai juurde, kust  transfeerbuss viib reisijad Idavärava (Österport) juurde ja tagasi sadamasse ajavahemikus 08.30-19.30. Busside peatuskohta tähistab suur Tallinki lipp. Bussitransfeer sisaldub kruiisi hinnas.
 • Maalepääs Visbys toimub autoteki kaudu. Palume tähelepanelikult kuulata laeva personali teavitusi.
 • Maale- ja laevaleminek on võimalik kogu aja vältel, kui laev Visbys peatub. Kaasas peab olema pardakaart ja isikuttõendav dokument.
 • Laevale pääs suletakse 19.45

Lisatasu eest: kõrgema kategooria kajut, 2-kohaline B või A-klassi kajut, ekskursioonid, reisikindlustus

Lisainfo ja tellimine: reisisoov@mycwt.com, tel 640 7710

Visby kruiisi ekskursioonid

Visby linnaekskursioon (eesti keeles, 2, 5 tundi)

Ekskursioonil tutvume Visby vaatamisväärsustega jalgsi. Buss viib soovijad enne retke sadamast Almedaleni parki ja hiljem tagasi sadamasse. Ekskursiooni alustame Almedaleni pargist, kunagisest sadamakohast. Jalutame läbi pargi – vaatame linnamüüri ja 1160. aastast pärit vahitorni Kruttornet. Möödume linna kõige kaunimast tänavast, roosidega ääristatud Fiskargrändist, mis lillede õitsemise ajal on lausa muinasjutuline.

Jõuame botaanikaaeda, kus näeb hõlmikpuud, viigipuud, Jaapani magnooliat, tulbipuud ja teisi taimi, mis tavapäraselt siinses kliimavöötmes ei kasva, kuid millele linnamüüri kaitsev sein ja saart ümbritsev vesi tekitavad soodsad kasvutingimused. Läbime idüllilisi roosidega ääristatud tänavaid, näeme kirikuvaremeid ja külastame võimalusel keskaegset Santa Maria katedraali. Ekskursioon lõpeb Almedaleni pargis, kuhu jõuame ringiga tagasi. Soovijad saavad minna siit omal käel linna või sõita bussiga tagasi sadamasse.

Ekskursioon kestab umbes 2,5 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, see ei sobi liikumisraskusega inimesele.

Väljumine sadamast kell 10.00 ja 14.30.

Hind:
Täiskasvanu 22 €
3–16-aastane laps 12 €
0–2 a laps tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud)

Loode-Gotland ja Lummelunda koobas (eesti keeles, 3 tundi)

Bussiekskursioon viib läbi Ojamaa (Gotlandi saar rootsi keeles) metsade ja põldude, kus karjatatakse lambaid aastaringselt. Esimene peatus on Lummelunda koobaste juures, mis on üks Ojamaa populaarsemaid vaatamisväärsusi. Lase end üllatada looduslikul kunstiteosel, mis kätkeb endas maagilisi saale, imelisi stalaktiite ja fossiile. Sõit jätkub väikesesse Krusmynta ürdiaeda, mis asub Brisundi kihelkonnas. Siin saad jalutada ürdiaias ja tutvuda maitsetaimedega, osta pisikesest aiakauplusest kohalikke tooteid, teed ja suveniire. Samuti tasub jalutada mööda väikest teed randa, kõndida paljajalu liival ja nautida merd. Pärast rännakut toob sõit mööda rannikut tagasi Visby linna ja sadama juurde.

Ekskursioon kestab umbes kolm tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda soojalt (jahedas koopas on ca +8 °C) ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, see ei sobi liikumisraskustega inimesele.

Väljumine sadamast kell 10.00.

Hind:
Täiskasvanu 44 €
3–16-aastane laps 30 €
0–2 a laps tasuta koht bussis peab olema reserveeritud)

Ringreis Visbyst põhja-ida suunal (eesti keeles, 4 tundi)

Alustame reisi sõites mööda kuulsast Visby linnamüürist, mida on säilinud ligikaudu 3,5 kilomeetrit. Teeme peatuse keskaegsel Võllamäel, kust saad nautida suurepärast vaadet merele ja linnale. Edasi külastame Väskinde talupoodi, kus tutvume Ojamaa (Gotlandi saar rootsi keeles) ökopõllumajanduse arenguloo ja toodanguga. Ojamaa lambivabrikus näeme saare väikeettevõtte tegemisi. Tingstädes külastame ühte Ojamaa keskaegsetest kirikutest ja kuuleme lugu ammustest kindlustusehitistest vee all. Seejärel sõidame Slitesse, kuhu 1944. aastal maabus tuhandeid eestlasi. Imetleme üht inimtegevuse tagajärjel tekkinud maastikuvormi, mis on huvi pakkunud filmitegijatele. Teel tagasi Visbysse külastame kuulsaid raukareid.

Ringreis kestab umbes 4 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Lisaks bussisõidule teeme nii pikemaid kui ka lühemaid jalutuskäike teele jäävates huvitavamates paikades. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.

Väljumised sadamast kell 9.30 ja 14.30.

Hind:
Täiskasvanu 39 €
3–16-aastane laps 32 €
0–2-a laps tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud)

Ringreis Visbyst lõuna-kagu suunal (eesti keeles, 4 tundi)

Alustame reisi mööda rannikut lõuna suunas. Sõidame läbi kalurikülast, kus näeme, kuidas kunagisi võrgukuure tänapäeval kasutatakse. Ojamaal (Gotlandi saar rootsi keeles) on üle 300 paatkalme, millest mõnda saab retke teekonnal näha. Marguse talupoes uudistame Ojamaal tegutsevate käsitööliste toodangut – müügil on ka kuulsad Ojamaa luisud. Samuti on võimalik osta kaasa muud kohalikku toodangut, kohvi ja suveniire. Tee peal külastame ühte sajast Ojamaa keskaegsest kirikust ja killukest Eesti ajalugu Ojamaal, nimelt mälestusmärki, mis jutustab eestlaste puutepunktidest Ojamaaga. Roma on asula, mis asub Ojamaa keskel ja on alguse saanud tsistertsiaani mungakloostrist, mis rajati seal 1164. Praegu on alles ainult kloostri kiriku varemed, mida kasutatakse suveteatrina.

Ringreis kestab ligikaudu neli tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Lisaks bussisõidule teeme nii pikemaid kui ka lühemaid jalutuskäike teele jäävates huvitavamates paikades. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.

Väljumised sadamast kell 9.30 ja 14.30.

Hind:
Täiskasvanu 39 €
3–16-aastane laps 32 €
0–2 a laps tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud)

Visby ja lähiümbruse bussiekskursioon (inglise keeles, 3 tundi)

Bussiekskursioon viib mööda hästi säilinud linnamüürist ja suundub edasi piki rannikut, kus saame nautida saare kaunist loodust. Külastame Krusmynta Gårdenit – väikest aromaatset ürdiaeda, kust saad suveniiriks osta kohalikke ürte ja nendest valmistatud teesegusid. Krusmynta aias on ka kohvik-restoran. Tagasiteel Visbysse teeme peatuse paekaldapealsel Võllamäel, kust avaneb kaunis vaade merele ja vanalinnale. Ekskursiooni käigus külastame ka Visby uhket botaanikaaeda ja enne laevale naasmist teeme lühikese peatuse Almedaleni pargis.

Ingliskeelse giidiga ekskursioon kestab ligikaudu 3 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, kuid see sobib ka kerge liikumisraskusega inimesele.

Väljumine sadamast kell 10.00.

Hind:
Täiskasvanu 29 €
3–16-aastane laps 18 €
0–2 a laps tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud)

Ekskursioon Fårö saarele koos lõunaga (inglise keeles, 6 tundi)

Ringreis viib Visbyst välja Ojamaa (Gotlandi saar rootsi keeles) põhjaosas asuvale Fårö saarele. See oli Rootsi kuulsa režissööri Ingmar Bergmani kodusaar, kus on filmitud mitu tema tuntud filmi. Tutvume saare looduse ja raukaritega, mis on looduse poolt kujundatud lubjakivi skulptuurid. Enamik saarest on looduskaitse all – siin on keelatud kive korjata ja loodust kahjustada. Saarel on ka kaunid liivarannad. Meie külastame Sudersandi, mis on tuntud oma pika ja kuldse liivaranna poolest. Pärast lühikest lõunapausi kohalikus restoranis külastame saare kirikut, mis on pärit 12. sajandist ja on läbinud uuenduskuuri 18. sajandil. Siit avaneb kaunis vaade lahele.

Ingliskeelse giidiga ekskursioon kestab umbes kuus tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.

Väljumine sadamast kell 10.00

Hind:
Täiskasvanu 58 €
3–16-aastane laps 40 €
0–2 a laps tasuta (koht bussis peab olema reserveeritud)

Pipi Pikksuka teemapark koos transfeeriga

Pipi Pikksuka teemapargis Kneippbyn on 50 erinevat atraktsiooni – Segasumma suvila, kus filmiti seriaal, Ameerika mäed, lendav paat, karussell jpm. Suvel toimuvad segasumma suvila hoovil ka etendused (rootsi keeles). Lõbustuspargi osa on mõeldud pigem väikesematele lastele. Veepargi osas on liumäed ja soojendatud veega basseinid, siin leiavad tegevust nii suured kui ka väikesed külastajad.

Sadamast viivad teemaparki bussid, mis väljuvad laeva kõrvalt sadamakailt kell 9.45–11.30 ja tulevad Kneippbynist tagasi sadamasse kell 14.00–18.00. Reis kestab ligikaudu 15 minutit.

Bussireisi ja Kneippbyni sissepääsupileti hind:
Juulis–augustis 43 €, kuni 2-aastasele tasuta (koht bussis vajalik)


Teadmiseks ekskursiooni tellijale

NB! Ekskursioonide kohtade arv on piiratud. Kui eelmüügist vabaneb kohti ekskursioonidele, siis sellest informeeritakse reisijaid laeval.
– Ekskursioonide müük suletakse 7 päeva enne väljumist kell 23.59
– Etteostetud pileti voucher tuleb võtta ekskursioonile kaasa ja bussis giidile esitada.
– Venekeelseid ekskursioone sel aastal ei müüda!
– Ekskursioonile minejaid kogunevad bussidele mõeldud parklas bussidele oma ekskursiooni bussi juures. Palume õigeaegselt kohal olla, bussid ootavad täpse ajani ning ekskursioon algab parklast. Pealelõunased ekskursioonid algavad samuti sadamast ja linnast saab sadamasse tagasi transfeerbussiga.
– Reisijate käsutuses on kuni 48-kohalised ekskursioonibussid
– Kuna giide on piiratud koguses siis grupid eraldi giidi ja bussi tellida ei saa.

Makse- ja tühistamistingimused üksikreisijatele:

 • Maksetingimused:
  Broneeringu vormistamisel tuleb tasuda koheselt broneeringu täishind. Broneering, mille eest ei ole õigeaegselt tasutud, tühistatakse.
 • Annulleerimistingimused:
  Tallink Silja jätab endale õiguse reis tühistada, kui see ei ole makstud maksetähtajaks.
  Reisi annulleerimisel rohkem kui 28 päeva enne reisi algust peetakse kinni leppetrahvina 5 €.
  Reisi annulleerimisel 28–21 päeva enne reisi peetakse kinni leppetrahvina 100 €.
  Reisi annulleerimisel 21–7 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 50%
  Reisi annulleerimisel 7–3 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 75%
  Reisi annulleerimisel vähem kui 3 päeva enne reisi peetakse kinni annulleerimistasu 95%
 • Muutmistingimused:
  Erikruiiside väljumise suundi ega kuupäevi ei saa muuta, neid käsitletakse kui tühistamist.
  Reisijate andmeid (nime, sünnikuupäeva, kodakonsust jne) saab muuta ilma kuludeta.
  Reisijate vanuse muutmisel tuleb vahe tasuda vastavalt hinnakirjale (näiteks laps muudetakse täiskasvanuks).
Telli
Sulge

Reisipäring

 • Sihtkoht

 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Date Format: DD dot MM dot YYYY
 • Reisijate arv

 • Kontakt