COVID-19 ja info reisijatele: https://kalevatravel.ee/koroonaviirus-ja-reisimine/ ll CWT Estonia jätkab eriolukorra lõppedes klientide teenindamist kodukontoritest e-posti teel. Reisitugi ja e-teenindus E-R 8:00-20:00 E-post: tellimus@mycwt.com

icon-searchin English

reisisoov@mycwt.com
+372 640 7710

icon-arrow

Tavaline reisikindlustus koroonapuhangust tulenevate tõrgete puhul ei aita

Eesti Kindlustusseltside Liit selgitab, et tavapärase reisikindlustuse puhul ei hüvita kindlustusseltsid kahju, mis on tekkinud seoses epideemia või mingi piirkonna karantiini panekuga.

Tavaline reisikindlustus koroonapuhangust tulenevate tõrgete puhul ei aita

Tavaliselt sõlmitakse reisile minnes reisikindlustus, mis katab ootamatu tervisekahjuga seotud ravikulud. Kui lisaks on tehtud ka reisitõrkekindlustus, siis selle puhul saab valida eri ulatusega kindlustuskaitse vahel ja kahju hüvitamine sõltub sellest.

Kui inimene otsustab reisile mineku viiruse kartuse tõttu ise ära jätta, katab kindlustus ära jäänud reisi kulud siis, kui kindlustusvõtja on aegsasti enne reisi valinud vabatahtliku reisist loobumise kaitse.

Inimesed, kes on lähiajaks reisi planeerinud, peaks üle vaatama oma sõlmitud kindlustuslepingud ja konsulteerima lepingu sõlminud kindlustusandjaga.

Salva Kindlustuse seisukoht (27.02.2020)
Koroonaviiruse tõttu reiside tühistamine ei ole Salva Kindlustuse reisitõrke kindlustuse alusel
hüvitatud.

Üldreeglina tagastavad lennufirmad kasutamata jäänud piletite maksumuse, loodetavasti tulevad ka hotellid oma klientidele vastu ja suudavad antud olukorda arvestades teha kasvõi osalised tagasimaksed. Juhul kui sihtkohta on alternatiivsed transpordivõimalused siis Reisitõrkekindlustus katab need kulud kuni reisitõrke kindlustussummani.

Tervisekindlustuse alusel on kaetud igasuguse viirushaigestumisega (sh ka.koroonaviirusega) seotud ravikulud – taoline haigestumine on alati ootamatu ning seda loeb Salva kindlustusjuhtumiks.

Kui reisipiirkonnas kuulutatakse välja karantiin ja kindlustatu peab jääma sihtkohta kauemaks siis katab Salva lisakulutused hotellile ja vajadusel ka ravile kuni karantiini lõpuni (Tervisekindlustuse kindlustussumma piires) ning ka uute piletite maksumuse juhul, kui karantiini tõttu lähevad etteostetud tagasireisi piletid kaotsi. Esialgsed kulutused peaksid kliendid võimalusel katma ise ning säilitama kõik tasumist tõendavad dokumendid/ arved, siis saab Salva Kindlustus need hiljem hüvitada. Juhul, kui kulude kandmine ei ole võimalik on Salva Kindlustuselt võimalik küsida avansilist hüvitust.

Tervisekindlustuse alusel on koroonaviirusesse haigestumisega seotud kulud kaetud vaid selle
hetkeni, mil antud piirkonnas on kuulutatud välja epideemia/pandeemia. Kui inimene otsustab siiski epideemia piirkonda reisida ning ta haigestub seal koroonaviirusesse, ei ole sellega seotud ravikulud enam tervisekindlustuse alusel kaetud, sest loeb Salva seda enese teadlikuks ohtu asetamiseks.

Juhul kui kindlustatu aga juba viibib piirkonnas, kus kuulutatakse välja epideemia, on tervisekindlustuse alusel kaetud ka koroonaviirusega seotud ravikulud ning vajadusel hilisemad lennupiletid.
www.salva.ee

Teave koroonaviiruse (COVID-19) kohta

Terviseamet  www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus 
Viiruse sümptomid ja Terviseameti nõuanded: https://www.terviseamet.ee/et/uudised/terviseamet-koroonaviiruse-covid-19-testi-tasub-teha-vaid-sumptomite-ilmnemisel
Välisministeeriumi reisiinfo riikide kaupa leiate www.reisitargalt.vm.ee/