icon-searchin English

icon-arrow

5 soovitust: Nii väldid ebameeldivaid üllatusi ärireisil

Enamus tööreise kulgeb plaanikohaselt ja probleemideta. Siiski tuleb vahel ette ootamatusi. Kuidas neid vältida?

5 soovitust: Nii väldid ebameeldivaid üllatusi ärireisil

Siin mõned soovitused, mis võiks olla abiks, et ebameeldivad üllatused teid tööreisil ei tabaks.

1.Tee enne reisi ära kodutöö.

Enne reisile minekut vii end kurssi sihtriigi äritavade, kultuuriliste eripärade, ilmaprognooside ja võimalike ohtudega.

2. Tee elektroonilised koopiad kõikidest olulistest reisidokumentidest.

Salvesta dokumentide koopiad pilvekettale, kust neid on kerge kätte saada siis arvuti läheb rikki, see varastatakse või kaotad reisidokumentide paberkoopiad.

3. Võta kaasa krediitkaart ja sularaha.

Kõikides sihtkohtades ei puugi olla pangaautomaate (ATM), ja ka mitte kõikides hotellides ja restoranides ei saa maksta pangakaardiga. Mõnel juhul aktsepteerivad hotellid üksnes kindlate pankade kaarte, seega on mõistlik võtta reisile kaasa erinevate pankade maksekaarte.

4.Reisi ärikohtumiseks sobivas riietuses.

Ära anna järele kiusatusele reisida mugavas spordiriietuses ja spordijalanõudes. Äraantav pagas võib koos vahetusriietega lennul kaduma minna ja nii ka vahetusriided. Seepärast riietu lennule minnes töökohtumiseks sobivalt ning paki käsipagasisse varusärk ja muu hädavajalik.

5.Pane käepärast aadress kohalikus keeles.

Kohalikud ei pruugi osata keeli, mida räägid. Seepärast on mõttekas juba enne reisi koostada nimekiri kõikidest vajalikest aadressidest kohalikus keeles ja kaasa võtta paberil linnaplaan. Nii jõuad vajalikku kohta ka siis kui internetiühendus puudub.