icon-searchin English

icon-arrow

CWT Estonia – Eesti kõige rohelisem reisibüroo juba 10 aastat

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon tunnistas veebruaris 2019 CWT Estonia Tallinna ja Tartu bürood taas Euroopa Rohelise Kontori (EGO) tunnistuse vääriliseks.

CWT Estonia – Eesti kõige rohelisem reisibüroo juba 10 aastat

CWT Estonia alustas rohelise kontori programmi 2009 aastal Soomes tegutseva WWF (World Wide Fund of Nature) fondi tiiva all. Samal aastal väljastas WWF meile meie esimese rohelise kontori sertifikaadi. CWT oli rohelise büroo mõtteviisi juurutamisel üks esimesi ettevõtteid Eestis. Aastast 2015 on meie Tallinna ja Tartu bürood sertifitseeritud Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) poolt ja omavad Euroopa Rohelise Kontori tunnistust.

Miks rohelise kontori idee meile meeldib?
Keskkonnahoidliku ehk rohelise kontori eesmärk on organisatsiooni keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine.

Koduses majapidamises järgivad paljud inimesed keskkonnasäästlikke põhimõtteid. Taaskasutus, jäätmetekke vähendamine ja loodusressursside säästmine on igapäevane ja tavaline. Tööl kipuvad need head põhimõtted ununema ja asemele astub „mõisa köis, las lohiseb“ mentaliteet. Väga väikeste pingutustega on seda võimalik muuta ja nii me ka tegime.

Edendades CWT Estonias rohelist bürood viime ühiselt ellu keskkonnasõbralikke otsuseid, mis on osa sotsiaalselt vastutustundlikust äritegevusest, mille eest rahvusvaheline sotsiaalse vastutuse reitinguagentuur EcoVadis omistas CWTle juba kolmandat aastat järjest kõrgeima CSR kuldtaseme.

Mida me oma büroodes teeme?
Alustame paberist: Aastal 2012 tellisime oma kontoritesse 125 kasti paljunduspaberit. Täna on meie aastane kulu 60 kasti. Muutunud on ka printimisharjumised. Reeglina teeme kahepoolseid, mustvalgeid väljatrükke ja sedagi aina vähenevas mahus.

Taaskasutus: Oleme viimase kümne aasta jooksul kaks korda kolinud. Prügimäele pole sattunud suurt midagi. Kõik meie büroos mittevajalik on leidnud endale uue kodu lasteaedades, teistes asutustes ja muude huviliste juures. Väikese eeltööga on peaaegu igale asjale võimalik leida uus omanik.

Jäätmete sorteerimine on üks keerulisemaid valdkondi tänapäevases kontorihoones, kus pole eraldi pakendikonteinereid ega biojäätmete ladustamise võimalust. Tellisime endale eraldi pakendikonteineri ja probleem sai lahenduse.

Pandipakendeid kogume eraldi, loomulikult korraldame vanapaberivedu ja ohtlike kontorijääkide äraviimist. Kui iga töötaja laua all pole enam suurt prügikasti vaid ainult vanapaberikast, jääb vähemaks ka olmejäätmeid. Või vähemalt kogunevad nad kergemini ühtsesse köögi prügikasti. Ükski meetmetest ei käi kellelgi üle jõu ja peale pakendite sorteerimise, on kõik “rohelised tegevused” vabatahtlikud.

Loodus meie büroos
Meie kontoris on üsna rohkelt rohelust, mis on ilus nii silmale kui kasulik ka tervisele ja büroo mikrokliimale.
Üks eriti „kelmikas“ tulevikusoov on hankida büroosse vihmaussid. Kuna tegu on veidi ekstreemse ettevõtmisega, vajab mõte veel harjumist. Aga ehk ühel päeval teeme mõtte teoks.

Tundub, et ka paljud meie kliendid jagavad meie mõtteviisi. Nii mõnegi rahvusvahelise ettevõtte reisiteenuste hankes on punkt vastutustundliku ettevõtluse rakendamise kohta. Meil on, mida vastata.

Kaidi Kuusmann
CWT Estonia personalijuht