icon-searchin English

icon-arrow

Reisige võimalikult vastutustundlikult

Meedias kirjutakse ühe sagedamini lendamisega kaasnevatest keskkonnamõjudest. Kuidas reisida ja olla sealjuures kliimasõbralikum?

Reisige võimalikult vastutustundlikult

Kliimamuutused on aktuaalne teema. Nagu võib lugeda CWT  2020 Global Travel prognoosist, mõjutavad kliimamuutused ka ärireise põhjustades äärmuslikke ilmaolusid, terviseriske ja ohutusprobleeme. Meedias kirjutakse ühe sagedamini lendamisega kaasnevatest keskkonnamõjudest ja kutsutakse üles lendamisest loobuma. Kuna silmast silma ärikohtumised on ettevõtetele siiski vajalikud, siis toome välja kolm vastutustundliku käitumise põhimõtet, millest reisimisel saame juhinduda.

Tehke keskkonnasõbralikumaid valikuid
Reisiplaanide koostamisel eelistage võimalusel transpordivahendeid, mis on keskkonnasõbralikumad, näiteks eelistage lennuki asemel rongi. Reisimisel eelistage uuemaid väiksema kütusekuluga energiatõhusamaid lennukeid ja laevu.
Majutust broneerides eelistage hotelle, millel on toimiv keskkonnahoiuprogramm. Tehke keskkonnateadlikumaid toiduvalikuid, näiteks eelistage kohalikku ja taimset toitu.

Vähendage oma jalajälge
Reisil olles kasutage korduvkasutatavaid ostukotte ja kohvitasse. Eelistage kraanivett pudeliveele seal, kus see on võimalik. Paluge hotellis voodipesu ja käterätikute vahetust vaid vajadusel.

Jätke raha kohalikele
Kui tööreisil viibimisel jääb aega tutvuda kohaliku kultuuriga, valige teenuseid, mis aitavad ja toetavad kohalikku kogukonda. Kui ostate suveniire, eelistage tooteid, mis on eetiliselt toodetud ja annavad sissetulekut kohalikele.