icon-searchin English

icon-arrow

Alates 1. juulist kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm

Alates 1. juulist 2020 kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi vorm, mida nimetatakse roheliseks kaardiks. Edaspidi tuleb see printida valgele paberile, mitte enam rohelisele.

Alates 1. juulist kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm

Roheline kaart on rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis, mille saab sõidukile tellida kindlustusseltsilt koos Eesti liikluskindlustuspoliisiga.
Roheline kaart peab olema paberil kaasas riikides, mis ei ole Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid, näiteks Venemaal, Ukrainas ja Valgevenes. Eesti Liikluskindlustuse Fond soovitab ka kaugematesse Euroopa Liidu riikidesse koos liikluskindlustuse poliisiga kaasa võtta roheline kaart, et vältida arusaamatusi liiklusõnnetuse korral või asjaajamisel.

Kui kindlustusandja väljastab rohelise kaardi pdf failina, siis tuleb see enne välisriiki sõitmist printida valgele paberile.
Enamik Euroopa Majanduspiirkonna riike lähevad üle valgele poliisi vormile. 48 rohelise kaardi süsteemi riigist 22 muudavad senist rohelist kaarti, sealhulgas meie naabrid Läti, Leedu ja Soome.

Kuni 1. juulini rohelisel paberil välja antud rohelised kaardid kehtivad edasi ja neid ei pea ümber vahetama.

Lisainfo: Eesti Liikluskindlustuse Fond