icon-searchin English

icon-arrow

Halvad ilmaolud. Kasulikke soovitusi reisijatele

Talvekuudega käivad paratamatult kaasas halvad ilmaolud, mis võivad ajuti oluliselt häirida reisimist, eriti lennureiside toimumist. Kuidas sellises olukorras käituda? CWT jagab soovitusi.

Halvad ilmaolud. Kasulikke soovitusi reisijatele

Mida teha siis, kui halb ilm sekkub reisiplaanidesse?
Siin mõned CWT soovitused, mida on hea teada nii reisi tellijatel kui ka reisijatel.

Enne reisi:

1. Kontrollige enne reisi ilmateadet.

Kui tõenäosus ilmast tingitud lendude hilinemiseks või tühistamiseks on suur, siis kaaluge reisi ajakava muutmist ja pöörduge reisi tühistamiseks / muutmiseks oma reisikonsultandi poole.
TÄHTIS: juba lennupiletite broneerimisel edastage oma reisikonsultandile kindlasti kõikide reisijate kontaktandmed (mobiil ja e-mail). Erakorraliste olukordade tekkimisel võtavad lennufirmad reisijatega otse ühendust.

Kui reisi ajakava muutmine ei ole võimalik, siis:
• veenduge, et olete oma mobiili enne reisi täis laadinud ja hoidke oma mobiili sisselülitatuna, et saaksite lennufirmade teateid
• jälgige lennujaama teateid lennujaama veebilehel
• jälgige oma lennu staatust lennufirma veebist

Soovitame oma mobiili alla laadida myCWT reisiäpp, kust saate jälgida oma lendude staatuse uuendusi ja muud reisiga seotud infot.

2. Kui antakse halva ilma hoiatus soovitusega ärireis tühistada / muuta, siis arvestage soovitust.
Oluline teada. Kui lennufirma pole vaatamata halvenevale ilmale peatselt väljuvat lendu veel tühistanud või edasi lükanud, kehtivad pileti muutmiseks tavapärased muutmis-/tühistamistingimused, mis on kinnitatud koos hinnaga ja/või piletiga.
Sügis-talvisel perioodil on lennupileti tellimisel soovitav eelistada mõnevõrra kõrgema hinnaga, aga paindlikumate muutmistingimustega piletit.

3. CWT kogemus näitab, et halbade ilmastikutingimuste tekkimisel on sageli mõistlikum koju jääda ja võtta reisiplaani muutuste tegemiseks ühendust oma reisikonsultandiga, kui trotsida ilma ja kõigele vaatamata lennujaama minna.

4. Kui lennufirmad on halvast ilmast tingituna sunnitud lennud tühistama, siis saadavad nad reisibüroodele täpsed reeglid, kuidas tühistatud lendudele broneeritud lennupiletiteid käsitleda. Mõnikord lubatakse piletid ümber broneerida, mõnel juhul reisijatele raha tagastada.

Reisil olles:

5. Teie lend tühistatakse kui viibite lennujaamas:
• selgitage välja, mis kellaajale on teie lend edasi lükatud (kas lennufirma infoletis või myCWT äpist)
• kui väljalend hilineb rohkem kui 5 tundi ja te ei soovi enam lennata, siis vastavalt Euroopa Liidus kehtivatele reeglitele, on teil õigus saada kogu lennupileti maksumus tagasi.

6. Teie lend tühistatakse kui viibite hotellis:
• pikendage oma hotellitoa broneeringut hotelli retseptsioonis
• kui hotell ei saa teie viibimist pikendada, võtke ühendust oma reisi tellija või CWTga.

Täpsemat infot lennupiletite tingimuste ja muutmisvõimaluste kohta saate alati oma CWT Estonia reisikonsultandilt.
Kindlasti soovitame juba lennupileteid tellides vormistada endale reisitõrkega reisikindlustus.