icon-searchin English

24h klienditugi+372 52 44222

icon-arrow

Viisad

CWT Estonia pakub abi reisiks vajalike viisade vormistamisel (välja arvatud Hiina Rahvavabariigi viisa). Viisateenuse hulka kuulub info andmine konkreetse viisa taotlemiseks vajalike dokumentide kohta, dokumentide saatkonda toimetamine ning sealt ära toomine.
Juhime tähelepanu, et viisaks vajalik foto peab olema trükitud fotopaberile.

Saatkond võib küsida lisadokumente ja/või kutsuda isiklikult vestlusele.

Viisa väljastamise või sellest keeldumise otsuse langetab saatkond, CWT ei saa seda kuidagi mõjutada. Keelduva otsuse korral saatkonnad konsulaarmakse ei tagasta.

Riigid, kuhu Eesti kodanikel on õigus siseneda viisata

Viisavaba reisimine Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides.
Viisavabalt saavad Eesti kodanikud reisida Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides kuni kolm kuud. Reisidokumendina kehtib nii pass kui ka isikutunnistus (ID-kaart).

Viisavaba reisimine väljaspool Euroopa Liitu ja Euroopa Majanduspiirkonda.
Teiste viisavaba sissesõitu võimaldavate riikide territooriumile ei saa siseneda ID-kaardi alusel, vaid kaasas peab olema kehtiv Eesti kodaniku pass.

Riigid, kuhu Eesti kodanikel on õigus siseneda viisata

http://www.vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata

Riigid, kuhu Eesti kodanikel on vajalik viisa

Paljudesse riikidesse sisenemiseks on vajalik viisa. Osade riikide puhul on viisat võimalik saada piiri peal, osade riikide puhul on vajalik viisa eelnev vormistamine vastava riigi saatkonnas. Viimane protseduur võib aega võtta 1 päevast kuni 6 kuuni, sõltuvalt riigist ja viisatüübist.

Välisministeeriumi viisainfo riigiti.

Riigid, kuhu sisenemiseks on eelnevalt vajalik elektrooniline registreerimine

Ameerika Ühendriigid

Eesti kodanikud peavad enne reisi vormistama sissesõiduloa ESTA (Electronic System for Travel Authorization for Visa Waiver Travelers Elektrooniline reisilubade süsteem). Maksumus 14 USD.
ESTA on kehtiv 2 aastat või kuni passi kehtivusaja lõpuni. ESTA on vaja vormistada ka sel juhul, kui riiki läbitakse transiidina.
Pass peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Austraalia

Alates 27.10.08 võivad Eesti kodanikud sõita Austraaliasse äriasjus või turistidena viisata. Viisavabalt on 12-kuulise perioodi jooksul võimalik Austraaliasse siseneda mitmekordselt, igakordse riigis viibimise pikkus võib olla kuni kolm kuud. Euroopa Liidu kodanikud peavad viisavabalt Austraaliasse sõitmiseks registreerima end elektroonilises reisisüsteemis eVisitors Service. Registreerida soovitatakse vähemalt kaks nädalat enne reisi, registreerimine on tasuta. Registreerida saab Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusameti kodulehe kaudu.

India

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida ta saab turismi või ärieesmärgil kuni 30 päevaks taotleda lennujaamas, täites vähemalt 4 päeva, kuid mitte rohkem kui 30 päeva enne väljalendu enne riiki sisenemist elektroonilise viisataotluse 
Viisa piirilt süsteemi alusel tohib viisat taotleda 2 korda aastas. Lisainfo siit.

Keenia

Alates 1st juulist 2015 on kasutusel elektooniline viisaankeet. Elektroonilist viisat saab vormistada saidil.
EVisa kehtib ainult turismi- ja transitviisa jaoks. Lisainfo siit.

Kanada

Eesti kodanikud pääsevad Kanadasse viisavabalt, kuid peavad enne reisi vormistama elektroonilise sissesõiduloa eTA. Maksumus 7 CAD.
eTA on kehtiv 5 aastat või kuni passi kehtivusaja lõpuni. eTA on vaja vormistada ka sel juhul, kui riiki läbitakse transiidina.
Pass peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel. Lisainfo siit. 

Lisainfo:

CWT viisade vormistamise teenustasud leiate siit

Hea teada: Peamised Schengeni põhimõtted.

Lisainfo saatkondade kontaktandmete ja viisatingimuste kohta e-posti aadressil viisa@mycwt.com.