icon-searchin English

24h klienditugi
+372 524 4222

icon-arrow

CWT uuring: 2/3 ärireisijatest eelistab lennukis aknapoolset istekohta

Rahvusvaheline ärireisibüroo CWT uuris oma klientide eelistusi reiside korraldamisel ja tuvastas mitmeid eripärasid Euroopa, Aasia ja Ameerika reisijate käitumises.

CWT uuring: 2/3 ärireisijatest eelistab lennukis aknapoolset istekohta

CWT uuring: millised on reisijate eelistused?

CWT uuringust selgus, et 2/3 ärireisijatest eelistab lennukis valida istekoht akna kõrvale ja mitte vahekäigu poole. Aknapoolne koht on kõige nõutum Aasias, kus seda eelistab 71% reisijatest, samas Ameerikas vaid 59%, eurooplased jäävad 65%ga nende kahe vahele.

Maatranspordi osas eelistab 54% reisijatest endiselt traditsioonilisi taksofirmasid sõidujagamisteenust pakkuvatele Uberile ja Lyftile. Samas on regionaalsed erinevused selle teenuse osas väga suured.
Kui Euroopas eelistab 69% reisijatest tavalist taksot, siis Ameerikas on pilt risti vastupidine – 63% reisijatest eelistab sõidujagajaid. Aasia reisijate arvamus jaguneb enam vähem pooleks, 56% eelistus kuulub taksodele.

Uuringus tuli välja ka selline huvitav fakt, et 52% reisijatest eelistab pigem lennukist maha jääda kui kaotada oma pagas.

Uuring tõi välja, et reisijad üle maailma jagavad üldiselt hea meelega oma reisieelistusi äppide kaudu ja otse oma reisikonsultandile – üheksa reisijat kümnest (89%) teevad seda “väga meelsasti” või “ meelsasti”. Tulemus on sama nii ärireisijate kui ka puhkusereisijate puhul.

Vastustest ilmneb, et Euroopa reisijad on isiklike eelistustega seonduva info jagamisel kõige reserveeritumad. 14% eurooplastest “ei soovi” oma eelistusi jagada kui tegemist on ärireisiga. Puhkusereiside puhul on vastuseis veel suurem – 17%. Samas kui Ameerika ja Aasia reisijad on hoopis avatumad oma eelistuste jagamisel, eriti siis kui minnakse puhkusereisile.
Reisija eelistuste teadmine võimaldab reisikorraldajal pakkuda personaalsemat teenindust ja suurendada seeläbi kliendi rahulolu.


CWT on ärireiside, konverentside ja ürituste korraldamisele spetsialiseerunud reisiettevõte, mis on tegev 145 riigis. Iga päev täidavad CWT reisijad enam kui 260 Boeing 787 lennukit ja 100 000 hotellituba. CWT korraldusel toimub iga päev üle 100 korporatiivürituse maailmas.