icon-searchin English

24h klienditugitallinn@mycwt.com

icon-arrow

Piiriületaja deklaratsioon tuleb täita enne Eestisse sisenemist

Alates 26. aprillist hakatakse deklaratsioone kontrollima enne, kui inimene Eestisse suunduvale lennukile pääseb.
Deklaratsiooni eesmärk on COVID-19 leviku tõkestamine ning inimeste informeerimine neile kehtivatest õigustest ja kohustustest.

Eestisse sisenemisel piirületaja deklaratsiooni täitmine on kohustuslik juba alates 5. aprillist 2021. Vältimaks ankeedi täitjate järjekordi lennujaamas, kus pole võimalik hajutatust tagada, kehtib 26. aprillist uus kord, mille kohaselt tuleb tervisedeklaratsioon täita enne lendu ja soovitavalt internetis.

Riiki sisenejal tuleb terviseametile esitada oma nimi, isikukood, dokumendi number, telefoninumber, e-posti aadress, kodakondsus, Eestis viibimise aadress, nimekiri reisi jooksul viibitud välisriikidest ning reisil kaasas olnud laste nimed ja vanused. Terviseamet säilitab neid andmeid liikumispiirangute tühistamiseni.

Kõige mugavam on deklaratsiooni täita terviseameti iseteeninduses ja näidata piiriületusel ette vaid saadud kinnitus. Ankeet on printimiseks olemas ka riigikantselei hallatavas portaalis kriis.ee

Terviseameti selgituse kohaselt on piiriületajate isikuandmete kogumine vajalik selleks, tuvastada, millistest teistest riikidest on viirus SARS-CoV-2 või selle konkreetne tüvi Eestisse jõudnud ning kuidas see on Eesti territooriumil levinud.

Lisainfo: Terviseamet