icon-searchin English

24h klienditugi
+372 524 4222

icon-arrow

Reisid kaugesse riiki. Kust leida usaldusväärset infot reisidokumentide kohta?

Reisidokumentidele kehtivad nõudmised võivad vahel olla väga keerulised, eriti kui plaan on reisida mõnda kaugemasse eksootilisse sihtkohta. Reisija peab hankima vajalikud viisad, kontrollima kas isikuttõendavate dokumentide kehtivus on piisav ja viima end kurssi ka lennufirma nõudmistega, mis võivad vahel olla vägagi ranged.

Reisid kaugesse riiki. Kust leida usaldusväärset infot reisidokumentide kohta?

Tunne reegleid

Kogenud reisijad teavad, et enne reisile asumist tuleb end kurssi viia kõikide sihtkohta puudutavate reeglitega. Infot tuleb hankida usaldusväärsest allikast, milleks on riigiasutus. Vajalikud dokumendid tasub salvestada mobiilis lemmikute alla ja kindluse mõttes paberkoopiad reisile kaasa võtta.

Kust leida usaldusväärset infot?

Kindlasti ei tohi info hankimisel tugineda üksnes teiste reisijate varasematele kogemustele või jääda lootma viisavahendusbüroodele. Iga reisija vastutab oma reisidokumentide eest ise.
Et reis kulgeks probleemideta, soovitame info hankimiseks järgmisi kanaleid.

  • Ametlikud allikad

– Väliministeerium. Riikide info ja reisisoovitused leiad: Reisitargalt.ee

– Sihtriikide saatkonnad ja esindused

  • Timatic

Kõige usaldusväärsem valitsusväline allikas reisidokumentide, viisa- ja tervisenõuete kohta info hankimiseks. Tegemist on Rahvusvaheline Õhutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) poolt loodud tasulise infokeskkonnaga, kuhu on ligipääs lennufirmadel ja IATA reisibüroodel.

  • Lennufirmade kodulehed

Lennufirmade veebidest info hankimisel tasub meeles pidada, et lennufirmade nõudmised võivad vahel erineda riigiasutuste poolt kehtestatud ametlikest nõudmistest.