icon-searchin English

24h klienditugi
+372 524 4222

icon-arrow

Koroonaviirus ja info reisijatele

Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele on leitav välisministeeriumi lehel. Eestisse reisija eneseisolatsioonikohustus sõltub sellest, kui kõrge on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv riigist, kust inimene tuleb ja milliseid riike oma teekonnal läbib.

Koroonaviirus ja info reisijatele

CWT Estonia reisikonsultandid teenindavad teid kaugtöö korras kodukontoritest e-posti teel. Kontaktid leiate siit

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:
• Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.
• Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada. Kui välismaal tekib probleeme, siis võta üheendust Välisministeeriumi konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h)
• Järgi Terviseameti Covid-19 infot ja  soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
• Sõlmi Covid-19 kaitsega reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega.
• Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
• Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.
• Juhime tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse poole või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

Riikide nakkuskordajad. Kes peavad tegema COVID-19 testi või jääma eneseisolatsiooni? 

 • Andmed riikidest, kust saabudes olete kohustatud jääma eneseisolatsiooni või tegema testi, uuenevad igal reedel ja kehtima hakkavad järgneval esmaspäeval.
 • Alates 15. jaanuarist peavad inimesed, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, tegema koroonaviiruse PCR testi kuni 72 tundi enne riiki saabumist. Eestis olles on sel juhul võimalik teha teine test kõige varem kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi.
  Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest ennetähtaegselt, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed. Inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist. Lennujaamas saab testi teha Confido meedikute abil ajutises testimispunktis.
  Vastused testimisega seotud küsimustele leiad: koroonatestimine.ee
 • 15. jaanuarist tuleb jääda isolatsiooni nendel Eestisse saabujatel (sealhulgas Eesti kodanikud ja elanikud), kes tulevad Euroopa riikidest, mille viimase 14 päeva kumulatiivne viiruse positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta on suurem kui 150. Eneseisolatsiooni kohustus ei laiene, kui vastav number on alla 150.
 • Eneseisolatsiooni tuleb jääda, kui Eestisse saabudes on teil COVID-19 haigustunnused.
 • Eneseisolatsioon tähendab, et 10 päeva alates Eestisse saabumisest olete kohustatud hoiduma mittehädavajalikest kontaktidest ja võite oma elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda üksnes arsti juurde minemiseks, toidu, esmatarbekaupade ja ravimite ostmiseks või hädajuhtumil.
  Täpsem info piirangute kohta: kriis.ee